…to jest to dla Ciebie i całej rodziny prawdziwy dramat. Z pewnością to szok, niedowierzanie, przecież to nie może Ciebie dotyczy, bo tak chciałaś tego dziecka… zdrowego dziecka. Może lekarz się pomylił, może to jakiś błąd aparatury medycznej. Może… A potem pojawia się lęk, jak sobie dasz radę… czy w ogóle dasz sobie radę?

Co wtedy robić? Gdzie iść po ratunek? Przecież teraz większość lekarzy stwierdzając wady rozwojowe dziecka w życiu płodowym od razu proponuje aborcję, nie traktując poczętego życia z szacunkiem. Dla wielu lekarzy podejrzenie zespołu Downa u poczętego dziecka jest także przyczynkiem do proponowania aborcji, choć to nie jest choroba, która kończy się śmiercią dziecka.

Oto miejsce, gdzie uzyskasz pomoc w tej trudnej sytuacji – i to bez względu na tydzień ciąży i na stan chorego dzieciątka:

Hospicjum Perinatalne działające od ponad 5 lat we Wrocławiu i przyjmujące małych pacjentów z całej Polski.

W Hospicjum Perinatalnym pracują specjaliści z zakresu medycyny, psychologii i teologii. W ramach swoich możliwości pomogą zarówno w doprecyzowaniu diagnozy, przygotowaniu miejsca i załogi przyjmującej poród, ale także zaopiekują się Twoimi emocjami i dadzą wsparcie duchowe. Oferowana pomoc jest bezpłatna i współfinansowana ze środków NFZ. 

Pani Joanna Krzeszowiak, koordynator Hospicjum Perinatalnego we Wrocławiu mówi, że dla wielu rodziców informacja o podejrzeniu zespołu Downa u poczętego dziecka jest także wielkim szokiem. Przez wzgląd na to, że rodzice ci często potrzebują pomocy nie tylko w ogarnięciu nieoczekiwanej sytuacji,  ale też pomocy psychologicznej i duchowej, jak również wskazówek, jak zorganizować życie rodziny po narodzeniu dziecka z zespołem Downa, Hospicjum Perinatalne we Wrocławiu również w tych przypadkach udziela wsparcia rodzicom.

Pani Joanna zachęca do zapoznania się z historiami, jakie wydarzyły się w Hospicjum Perinatalnym:

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2014/Przewodnik-Katolicki-31-2014/Spoleczenstwo/Nasza-kochana-coreczka
https://tvn24.pl/programy/dramat-wyboru-ra471443-3412940
https://misyjne.pl/sciagnelismy-zosie-z-internetu/

Podziel się tymi informacjami z innymi, bo niewiele osób, nawet wśród lekarzy, wie o tym Hospicjum. Jeśli potrzeba – udziel wsparcia. Pomóż, podając kontakt do wyspecjalizowanych ośrodków kobietom noszącym pod sercem ciężko chore maleństwa lub ich bliskim.

Wszystkie informacje dotyczące pomocy dla mam, których poczęte dzieci są chore, łącznie ze wzorami wymaganych dokumentów, znajdują się na stronie: https://formuladobra.pl/hospicjum-perinatalne/

Joanna Krzeszowiak
Koordynator Hospicjum Perinatalnego
e-mail: perinatalne@formuladobra.pl
tel.: +48 505 634 156

Agnieszka Pasławska
Psycholog Hospicjum Perinatalnego
tel.: +48 606 406 302

Listę hospicjów perinatalnych na terenie Polski znajdziesz również na stronie Human Life International – Polska: https://www.hli.org.pl/pl/artykuly/894-hospicjum-perinatalne.html

Aborcja nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem, gdy okaże się, że poczęte dziecko jest chore. Pamiętaj, że dzięki Hospicjum Perinatalnemu zawsze masz wybór!

Tekst: Aneta, Dzielne Niewiasty Wrocław

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar