Święta Faustyno, pragnę podziękować tym wpisem Jezusowi Miłosiernemu, przez ręce Niepokalanej Matki Miłosierdzia i Tobie za wstawiennictwo za wszystkie otrzymywane Łaski, za możliwość pielgrzymowania do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i za wszystkie cuda w moim życiu, mojej rodziny i bliskich mi osób.

Dziękuję Ci za Twoją bezwarunkową miłość do Boga i ludzi, za Twoje „nic” dla siebie i za „wszystko” dla ratowania dusz, za posłuszeństwo i pokorę.

Dziękuję za Dzienniczek, który po Biblii stał się moją najważniejszą lekturą.

Gdy zobaczyłam Twoje współsiostry w Sanktuarium, modlące się w Godzinie Miłosierdzia z rozkrzyżowanymi rękami , to ten gest przebłagania stał się dla mnie także czułym objęciem Jezusa i przytuleniem do Jego kochającego Serca rozerwanego przez Miłość.

„Ty zaś, Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom. Twoje orędzie światłości i nadziei niech się rozprzestrzenia na całym świecie, niech przynagla grzeszników do nawrócenia, niech uśmierza spory i nienawiści, niech uzdalnia ludzi i narody do czynnego okazywania braterstwa. My dzisiaj, wpatrując się razem z tobą w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa, powtarzamy twoją modlitwę ufnego zawierzenia i mówimy z niezłomną nadzieją: „Jezu, ufam Tobie”. „ (homilia Jana Pawła II)

To już w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione zgodnie pragnieniem Jezusa, które przekazała Tobie Faustyno. Pan Jezus powiedział do Ciebie Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

Źródło: https://www.faustyna.pl/zmbm/sw-siostra-faustyna-kowalska/

https://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/kult-bozego-milosierdzia/swieto-milosierdzia.html

http://www.pch24.pl/siostra-faustyna—sekretarka-milosierdzia,18156,i.html

 


3 komentarze

Irena · 17 kwietnia 2018 o 14:40

Faustyna – to imię oznacza: szczęście, pomyślność – z ciekawością sprawdziłam 🙂
Św. Faustyna – dla mnie to Niewiasta o miłującym Sercu ♡

Miłosierdzie Boże – mogę tyko napisać – tam doświadczyłam (Sanktuarium), że Pan mnie kocha!
Dziękuję Panie

Weroniko, Niewiasto o miłosiernym Sercu – pięknie dziękuję ♡ za wpis

JEZU UFAM TOBIE

Życzę pomyślności 🙂

Ps. 15 luty – to dzień imienin św. Faustyny

Weronika · 18 kwietnia 2018 o 13:08

Irenko kochana, tak wiem 😉 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach jest Twoim ukochanym miejscem modlitwy i często nas, nasze intencje „zanosisz” do Jezusa Miłosiernego za wstawiennictwem św. siostry Faustyny. Ile pokoju i zaufania Bogu, poczucia bezpieczeństwa wlewa się w serce, gdy w trudnych sytuacjach, nieoczekiwanie przychodzi sms od Ciebie z informacją, że właśnie idziesz do Sanktuarium i „zabierasz” nas w sercu… A nasza ukochana św. siostra Faustyna, wszystko to pieczołowicie zbiera, zapisuje i przychyla nam Nieba 🙂

Irena · 19 kwietnia 2018 o 13:21

… no wiesz ja lubię chodzić 😉

Też wiem – masz dobre Serce i modlisz się za nas ♡

Dzielna Weroniko, Niewiasto o słonecznym Sercu, miła Bogu – tworzysz piękne dzieło ewangelizacyjne, umieszczając wpisy na temat Świętych Niewiast … ile ja się dowiedziałam i nauczyłam … a ja to bardzo lubię …

Bóg zapłać

Pozdrawiam z Miłosierdzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *