Kategorie
DN Kraków Dzielne Niewiasty

Zaproszenie na spektakl

W imieniu swoim oraz Grupy Misterium serdecznie zapraszam Dzielne  Niewiasty wraz z rodzinami oraz znajomymi do Myślenic na najbliższy spektakl pt „Jacques Fesch święty czy bandyta” w reżyserii Marcina Kobierskiego – aktora teatru „Bagatela”. Scenariusz inspirowany książką „Za pięć godzin zobaczę Jezusa„, którą będzie można kupić po spektaklach.

Sztuka swoją tematyką nawiązuje do historii Francuza Jacques’a Fesch’a – mordercy policjanta, skazanego za ten czyn na karę śmierci. Tytułowy Fesch podczas pobytu w więzieniu nawrócił się, czego świadectwem jest dziennik, który pisał do swojej córki przez ostatnie 2 miesiące życia. Aktualnie Jacques Fesch, współczesny Dobry Łotr, jest kandydatem na ołtarze – zakończył się już etap diecezjalny procesu beatyfikacji.

Dlaczego warto zobaczyć nasz spektakl? – idealnie nawiązuje on do przeżywanego obecnie Roku Miłosierdzia, ukazując moc Bożej Miłości wobec człowieka. Jakże wielkie jest Miłosierdzie Boże, które człowiekowi straconemu daje łaskę wiary i nawrócenia. Mamy nadzieję, że w tym niedługo kończącym się Roku Bożego Miłosierdzia spektakl Grupy Misterium będzie dla każdego widza swoistym przystankiem i okazją do refleksji oraz przemyśleń, a niezwykłe połączenie muzyki i światła stworzy niezapomnianą atmosferę tego wydarzenia.

Więcej informacji o grupie można znaleźć na:

oficjalnym profilu: https://www.facebook.com/notes/grupa-misterium/fesch-%C5%9Bwi%C4%99ty-czy-bandyta/669638716545194

oraz na stronie parafii: http://sanktuarium.myslenice.pl/

Agnieszka S.

 

4 odpowiedzi na “Zaproszenie na spektakl”

Czytając „Zaproszenie na spektakl” – nie sposób pozostać obojętnym na treści w nim zawarte – do mnie przemówiły.
Myślenice, urokliwe miasteczko, położone blisko Krakowa, świetna komunikacja (busy) i prosty dojazd (własny transport).
Do południa poznajemy walory turystyczne i kulturalne Myślenic a wieczorem przeżywamy historię Jacques’a Fesch’a – same korzyści.
WARTO IŚĆ 🙂

P.s. Reżyser Marcin Kobierski, grał w filmie pt. „Bóg w Krakowie” – ciekawe czy ktoś wie – jaka to była rola?

Gorąco pozdrawiam

Kochane DN – Dzielna Agnieszka S. – jedna z Nas – potrzebuje naszego wsparcia i modlitwy – jej mama Regina, miała operację – stan jest ciężki.
Bóg zapłać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *