Kobieta, niewiasta, niegdyś nawet „białogłowa” – chociaż różne słowa, pochodzące z innych epok i źródeł, to nazywające tę samą osobę. Czy coś zatem łączy biblijną niewiastę (Poemat o Dzielnej Niewieście, Prz 31)  ze współczesnością?  Jak dziś rozumiemy kobiecość?

Te oraz inne pytania stawiają sobie m.in. Dzielne Niewiasty – społeczność, która powstała 10 lat temu z inicjatywy o. Pawła Drobota CSsR oraz grupy kobiet, poszukujących dla siebie miejsca wzrostu duchowego. 

Bogu niech będą dzięki za te lata i  każdą poznaną osobę! W naszej pamięci pozostają liczne wydarzenia, związane z działalnością Dzielnych Niewiast: comiesięczne spotkania, konferencje, kursy, rekolekcje, pielgrzymki. Służyły one kobietom w różnym wieku i różnego stanu, które w przyjaznym i serdecznym otoczeniu poznawały swoje bogactwo.  Pięknie jest odkrywać swoje talenty, możliwości, czerpać radość ze spotkania i dzielić się nią z innymi na co dzień!

Pozostając w tej atmosferze pragniemy serdecznie zaprosić Cię na spotkanie kobiet – MAJÓWKĘ, które odbędzie się 7-8 maja w Warszawie, w domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Czas jest nieprzypadkowy, bo upamiętnia moment powstania tego dzieła. Temat zaś: „Dzielna Niewiasta – kobieta na te czasy” łączy w sobie podsumowanie i zapowiedź nowego otwarcia. Pragniemy ucieszyć się swoją obecnością oraz tym, że jesteśmy kobietami – córkami Boga, który stworzył nas z miłości i do miłości. Razem z nami świętować będą także goście – osoby ważne dla Dzielnych Niewiast w Krakowie i Warszawie z perspektywy tych lat:

– Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, trener rozwoju osobistego, coach chrześcijański

– Urszula Mela – psycholog, bohaterka i współautorka książki „Bóg dał mi kopa w górę”

– s. Anna Musiał ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur), animatorka modlitwy tańcem.

Program Majówki i szczegóły już wkrótce. Zapisy od 15 marca.


2 komentarze

Ela J. · 8 lutego 2022 o 15:42

Witaj! Możesz wpisać mnie na Majówkę 7-8

    DN Warszawa · 8 lutego 2022 o 16:11

    Elu, cieszymy się, że spędzimy razem Majówkę! Zapisy zaczniemy od 15 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *