Wraz z rozpoczętym niedawno postem zapraszam wszystkich na pogłębienie przygotowań do Wielkiej Nocy przez włączenie się w przeżywanie Misterium Męki Pańskiej. Najbardziej polecam czytanie książek, np. „Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich”. Pozwoli ona zagłębić się w Mękę Pańską w czasie lektury lub poprzez osobisty udział w Misteriach, które są przygotowywane w wielu parafiach, przy wielu wspólnotach. Z takich okazji warto skorzystać.

W tym miejscu chciałabym w imieniu swoim, jak i Grupy Teatralnej „Misterium”, działającej przy parafii w Myślenicach, zaprosić Was, Dzielne Niewiasty, wraz z rodzinami i znajomymi do naszego miasta na wspólną podróż z Panem Jezusem na Golgotę.

W tym roku Misterium pod tytułem „Ja Was posyłam” reżyseruje p.Piotr Piecha – aktor filmowy i teatralny (występuje na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, zagrał w filmie „Bóg w Krakowie”).

Ja mam tą łaskę i szczęście, że sama w takim Misterium będę mogła brać udział wielokrotnie w najbliższych tygodniach grając w nim. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do wspólnego uczestnictwa i rozważania Misterium. Tym, którzy się wybiorą, życzę błogosławionego czasu i pięknych przeżyć duchowych.

Serdecznie zapraszam.

Agnieszka S.


12 komentarzy

JP · 8 marca 2017 o 10:45

Agnieszko niestety nie będę mogła się wybrać na Misterium w najbliższą niedziele z uwagi na pracę ale bardzo dziękuję za to zaproszenie 🙂
Robicie wielkie dzieło!
Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

  Agnieszka · 8 marca 2017 o 22:33

  Kochana JP dziękuję bardzo za piękne słowa w imieniu całej Grupy 🙂 Co do przyjazdu to może uda Ci się wybrać inny dzień, poniżej link z info nt planu spektakli i nr telefonu gdzie można rezerwować wejściówki 🙂
  (podobno już wszystkie soboty są zajęte)

  http://sanktuarium.myslenice.pl/misterium-meki-panskiej-ja-was-posylam-11-03-2017/

  Pozdrawiam serdecznie i „do zobaczenia” jak się uda 😉

Irena · 8 marca 2017 o 17:32

W ubiegłym roku przeżywałam Misterium Wojenne wspólnie z innymi Dzielnymi Niewiastami – piękny czas 🙂
„Donoszę cichutko” – mam już bilet na Misterium pt. ” Ja Was posyłam”.
JP – zgadzam się z Tobą – Grupa Teatralna „Misterium” – tworzy wielkie dzieło!
Agnieszko o walecznym Sercu – dziękuję pięknie za zaproszenie 🙂

  Agnieszka · 8 marca 2017 o 22:25

  Kochana Irenko!! Ciebie – niesłychanie dzielnej i odważnej Niewiasty nie mogłoby zabraknąć na kolejnej „sztuce” Grupy Misterium 😉 Z góry dziękuję za Twój poświęcony czas i obecność i życzę niezapomnianych wrażeń 🙂

  Ps. Misterium Wojenne wg scenariusza i w reżyserii p.Marcina Kobierskiego (aktor krakowskiego teatru „Bagatela”) w którym, również brałam udział, pozostanie na długo w mojej pamięci..

  Ps.2 Dziękuję również Irenko Tobie oraz Krysi i Eluni za wspólne rozpoczęcie przeżywania i rozważania Misterium Męki Pańskiej na Scenie Salezjańskiej w Krakowie na ul.Tynieckiej 39 (scenariusz i reżyseria j.w. czyli Marcin Kobierski 😉 Od soboty czas na Myślenice 🙂

   Irena · 10 marca 2017 o 11:22

   Dzielna Agnieszko/dziękuje – miło tak o sobie poczytać – to radość 🙂
   Dzięki Tobie – wspólnie z innymi DN (Krysia, Ela) przeżywałam Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie.
   Wypowiedziałaś dwa tajemne słowa – Marcin Kobierski! – nie miałam innego wyboru 😉
   Dla mnie to reżyser z klasą, człowiek skromny i bardzo uzdolniony – wszystkie spektakle w reżyserii p. Kobierskiego – są na najwyższym poziomie – polecam!
   Teraz czas na MYŚLENICE!

   Pozdrawiam z uśmiechem z Krakowa 🙂

    Irena · 10 marca 2017 o 21:53

    cd myśli ….. to miło oczywiście o sobie poczytać ale z mądrością, odwagą i dzielnością – różnie bywa 😉 to modlitwa innych za Nas i Nasza modlitwa – czyni dobro …… dziękuję!

     Agnieszka · 12 marca 2017 o 23:13

     Tak Irenko modlitwa i wspieranie siebie nawzajem w różnych sytuacjach jest bardzo ważne. Ty to wiesz dobrze, bo jesteś tego najlepszym przykładem! I to ja w tym miejscu pozwolę sobie napisać WIELKIE DZIĘKI dla CIEBIE 🙂

     Dziękuję również za Twój udział w dzisiejszym przeżywaniu Misterium w Myślenicach 🙂 Dałaś radę i jeszcze przywiozłaś nowe, piękne towarzyszki 😉

     Chwała Panu 🙂

    Agnieszka · 12 marca 2017 o 23:31

    Zgadzam się z powyższym Irenko – pięknie to ujęłaś 🙂
    Teraz czekam na Twoje wrażenia z Misterium w Myślenicach oraz odbiór kunsztu pracy reżyserkiej pana Piotra Piechy 😉

    Pozdrawiam wieczorową porą

     Irena · 13 marca 2017 o 23:13

     W trakcie spektaklu doświadczyłam wzruszenia – ja tam byłam z Jezusem ….

     Rekomendacja – pan Piotr Piecha jako reżyser i Grupa Teatralna MISTERIUM – stworzyli wielkie Dzieło Ewangelizacyjne!
     Dla aktorów – odgrywających poszczególne role: Jezusa, Apostołów, Niewiasty (jedną z Nich była Agnieszka), Dobrego Łotra i innych – WIELKI UKŁON I MOJE GRATULACJE!

     Dziękuję Agnieszka za wspólnie spędzony czas 🙂

Maria Magdalena · 9 marca 2017 o 10:34

Misterium z u. r. urzekło mnie, było naprawdę świetnie zagrane, a nasza Agnieszka wspaniale wykreowała swoją rolę. Sprawdziła się też w roli gospodyni. Same Myślenice też urzekły mnie i to że kulturę na wysokim poziomie można tworzyć wszędzie, to zależy od konkretnych ludzi.

Jolanta Marczyk · 13 marca 2017 o 20:38

Szkoda ze mnie nie bylo 8 niestety nie dam rady w tych terminach nadodatek samej nie jest fajnie tak jechac..? 8 za pozne godziny dla samotnej..do 17 jestem jeszćze w sanatorium 19 mam imieniny cioci Jozefy mam juz. Zaproszenie 24 mam tomografie komputerowa..zostaje 26 niedziela ale sa niedobre dla mnie godziny…?boje sie tak pozno sama wracac..pozdrawiam Cie Aga..

JP · 25 marca 2017 o 17:51

Mi również udało się w końcu dotrzeć na Misterium w Myślenicach 🙂
Agnieszko pięknie zagrałaś swoją rolę.
Zresztą wszyscy aktorzy wczuli się w swoje role niczym profesjonaliści (a już Pan Jezus i Judasz – rewelacja!).
Niezapomniane wrażenia!
Samo miasteczko Myślenice też bardzo mi się podobało.
Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *