Wraz z rozpoczętym niedawno postem zapraszam wszystkich na pogłębienie przygotowań do Wielkiej Nocy przez włączenie się w przeżywanie Misterium Męki Pańskiej. Najbardziej polecam czytanie książek, np. „Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich”. Pozwoli ona zagłębić się w Mękę Pańską w czasie lektury lub poprzez osobisty udział w Misteriach, które są przygotowywane w wielu parafiach, przy wielu wspólnotach. Z takich okazji warto skorzystać.

W tym miejscu chciałabym w imieniu swoim, jak i Grupy Teatralnej „Misterium”, działającej przy parafii w Myślenicach, zaprosić Was, Dzielne Niewiasty, wraz z rodzinami i znajomymi do naszego miasta na wspólną podróż z Panem Jezusem na Golgotę.

W tym roku Misterium pod tytułem „Ja Was posyłam” reżyseruje p.Piotr Piecha – aktor filmowy i teatralny (występuje na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, zagrał w filmie „Bóg w Krakowie”).

Ja mam tą łaskę i szczęście, że sama w takim Misterium będę mogła brać udział wielokrotnie w najbliższych tygodniach grając w nim. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do wspólnego uczestnictwa i rozważania Misterium. Tym, którzy się wybiorą, życzę błogosławionego czasu i pięknych przeżyć duchowych.

Serdecznie zapraszam.

Agnieszka S.

12 Komentarze

 1. Agnieszko niestety nie będę mogła się wybrać na Misterium w najbliższą niedziele z uwagi na pracę ale bardzo dziękuję za to zaproszenie 🙂
  Robicie wielkie dzieło!
  Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

 2. W ubiegłym roku przeżywałam Misterium Wojenne wspólnie z innymi Dzielnymi Niewiastami – piękny czas 🙂
  „Donoszę cichutko” – mam już bilet na Misterium pt. ” Ja Was posyłam”.
  JP – zgadzam się z Tobą – Grupa Teatralna „Misterium” – tworzy wielkie dzieło!
  Agnieszko o walecznym Sercu – dziękuję pięknie za zaproszenie 🙂

  • Kochana Irenko!! Ciebie – niesłychanie dzielnej i odważnej Niewiasty nie mogłoby zabraknąć na kolejnej „sztuce” Grupy Misterium 😉 Z góry dziękuję za Twój poświęcony czas i obecność i życzę niezapomnianych wrażeń 🙂

   Ps. Misterium Wojenne wg scenariusza i w reżyserii p.Marcina Kobierskiego (aktor krakowskiego teatru „Bagatela”) w którym, również brałam udział, pozostanie na długo w mojej pamięci..

   Ps.2 Dziękuję również Irenko Tobie oraz Krysi i Eluni za wspólne rozpoczęcie przeżywania i rozważania Misterium Męki Pańskiej na Scenie Salezjańskiej w Krakowie na ul.Tynieckiej 39 (scenariusz i reżyseria j.w. czyli Marcin Kobierski 😉 Od soboty czas na Myślenice 🙂

   • Dzielna Agnieszko/dziękuje – miło tak o sobie poczytać – to radość 🙂
    Dzięki Tobie – wspólnie z innymi DN (Krysia, Ela) przeżywałam Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie.
    Wypowiedziałaś dwa tajemne słowa – Marcin Kobierski! – nie miałam innego wyboru 😉
    Dla mnie to reżyser z klasą, człowiek skromny i bardzo uzdolniony – wszystkie spektakle w reżyserii p. Kobierskiego – są na najwyższym poziomie – polecam!
    Teraz czas na MYŚLENICE!

    Pozdrawiam z uśmiechem z Krakowa 🙂

    • cd myśli ….. to miło oczywiście o sobie poczytać ale z mądrością, odwagą i dzielnością – różnie bywa 😉 to modlitwa innych za Nas i Nasza modlitwa – czyni dobro …… dziękuję!

     • Tak Irenko modlitwa i wspieranie siebie nawzajem w różnych sytuacjach jest bardzo ważne. Ty to wiesz dobrze, bo jesteś tego najlepszym przykładem! I to ja w tym miejscu pozwolę sobie napisać WIELKIE DZIĘKI dla CIEBIE 🙂

      Dziękuję również za Twój udział w dzisiejszym przeżywaniu Misterium w Myślenicach 🙂 Dałaś radę i jeszcze przywiozłaś nowe, piękne towarzyszki 😉

      Chwała Panu 🙂

    • Zgadzam się z powyższym Irenko – pięknie to ujęłaś 🙂
     Teraz czekam na Twoje wrażenia z Misterium w Myślenicach oraz odbiór kunsztu pracy reżyserkiej pana Piotra Piechy 😉

     Pozdrawiam wieczorową porą

     • W trakcie spektaklu doświadczyłam wzruszenia – ja tam byłam z Jezusem ….

      Rekomendacja – pan Piotr Piecha jako reżyser i Grupa Teatralna MISTERIUM – stworzyli wielkie Dzieło Ewangelizacyjne!
      Dla aktorów – odgrywających poszczególne role: Jezusa, Apostołów, Niewiasty (jedną z Nich była Agnieszka), Dobrego Łotra i innych – WIELKI UKŁON I MOJE GRATULACJE!

      Dziękuję Agnieszka za wspólnie spędzony czas 🙂

 3. Misterium z u. r. urzekło mnie, było naprawdę świetnie zagrane, a nasza Agnieszka wspaniale wykreowała swoją rolę. Sprawdziła się też w roli gospodyni. Same Myślenice też urzekły mnie i to że kulturę na wysokim poziomie można tworzyć wszędzie, to zależy od konkretnych ludzi.

 4. Szkoda ze mnie nie bylo 8 niestety nie dam rady w tych terminach nadodatek samej nie jest fajnie tak jechac..? 8 za pozne godziny dla samotnej..do 17 jestem jeszćze w sanatorium 19 mam imieniny cioci Jozefy mam juz. Zaproszenie 24 mam tomografie komputerowa..zostaje 26 niedziela ale sa niedobre dla mnie godziny…?boje sie tak pozno sama wracac..pozdrawiam Cie Aga..

 5. Mi również udało się w końcu dotrzeć na Misterium w Myślenicach 🙂
  Agnieszko pięknie zagrałaś swoją rolę.
  Zresztą wszyscy aktorzy wczuli się w swoje role niczym profesjonaliści (a już Pan Jezus i Judasz – rewelacja!).
  Niezapomniane wrażenia!
  Samo miasteczko Myślenice też bardzo mi się podobało.
  Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar