Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet. Warszawa – 6 kwietnia

Kwiecień 6 g. 08:30 - 20:00

Tym razem zapraszamy na Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet, poświęcony wolności w relacji z jedzeniem oraz szeroko pojętą konsumpcją – inspirowane Słowem Bożym oraz nauką Św. Ignacego z Loyoli.

 

Jedzenie to dar Boga dla człowieka, dany nam dla zdrowia i radości. W dzisiejszym świecie zatraciliśmy jednak właściwy cel i sens jedzenia – coraz częściej już nas nie karmi i nie odżywia, lecz prowadzi do zaburzeń żywienia i problemów zdrowotnych, do głodzenia lub przejadania się, do niepokoju czy poczucia winy. Umiarkowanie w jedzeniu, wolność w relacji z jedzeniem, właściwe poszczenie oraz radość z codziennych pokarmów stają się rzadkością w epoce powszechnego dostępu, mody na jedzenie oraz przesytu żywnością. Zajadamy głody naszych serc, emocje przeżuwamy zamiast przeżywać, jemy byle co i byle jak… Jedzenie staje się dla wielu pułapką, uzależniającym towarzyszem, kryterium osądu drugiego człowieka lub wręcz bożkiem. A przecież Chrystus wyswobodził nas ku wolności!

 

  • Co oznacza „jeść na chwałę Bożą” i jakiego nawrócenia w tym obszarze potrzebujemy?
  • Czym jest wolność w relacji z jedzeniem i jak ją uzyskać lub odzyskać?
  • Jak karmić siebie i bliskich, by jedzenie odżywiało i dawało radość?
  • Post, głodówka, poszczenie – czy wiem, w jakim celu  nie jem?
  • Jak zaprowadzić ład w jedzeniu – w jego wymiarze fizycznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym?

W ramach spotkania nauki konferencyjne i warsztatowe, praca indywidualna i grupowa, Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Prowadząca: Marta Pawłowska MBA – akredytowany coach zdrowia rodziny, specjalizujący się w zaburzeniach emocjonalnych odżywiania oraz „remontach generalnych” stylu życia. Twórczyni jedynych w Polsce warsztatów dot. jedzenia emocjonalnego i porządkowania relacji z jedzeniem, z wykorzystaniem Reguł Duchownych Św. Ignacego z Loyoli. Coach relacji i terapeuta narracyjny (w certyfikacji).  Manager promocji zdrowia, felietonistka i blogerka, pracownik Instytutu Żywności i Żywienia. Pasjonatka integralnej koncepcji zdrowia człowieka w wymiarze 4D: fizycznego, emocjonalnego, społecznego i duchowego. Niezmiennie zafascynowana chrześcijaństwem, od 5 lat w formacji ignacjańskiej, a od 6 lat – w ruchu Odnowy w Duchu Świętym (jedna z Odpowiedzialnych za Wspólnotę „Płomień Ducha” w Warszawie, Parafia Ofiarowania Pańskiego). Studentka Podyplomowych Studiów Duchowości Collegium Bobolanum – Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

Opieka duchowna – ojcowie redemptoryści ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Warszawie.

PROGRAM DNIA:

8.30-9.00 rejestracja uczestniczek
9.00-10.00 Eucharystia
10.00-10.30 zawiązanie wspólnoty
10.30-12.00 nauczanie I
12.00-12.30 przerwa kawowa
12.30-13.30 nauczanie II
13.30-14.30 przerwa obiadowa (nie zapewniamy obiadu)
14.30-16.30 nauczanie III
16.30-17.00 przerwa kawowa
17.00-18.30 nauczanie IV
18.45–20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia

 

KOSZT: 75 zł

Szczegóły

Data:
Kwiecień 6
Czas:
08:30 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

DN Warszawa

Miejsce

Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka
ul. Teresińska 9
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map