Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie DN w Krakowie

Drogie Panie!!!

3 czerwca g. 09:30 17:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie. Zaczynamy jak zwykle o 9.30. Na warsztaty zapisujemy się przez formularz (dostępny pod opisem warsztatów). Na część popołudniową nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść na godz. 14. 00 do klasztoru O. Redemptorystów przy ul Zamojskiego 56. Zapraszamy serdecznie:)

Plan spotkania

8:30 – Różaniec z rozważaniami z okazji pierwszej soboty miesiąca (dla chętnych)

9:30 – Rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty

10:00 – 12:30 – Warsztaty

13:00 – Obiad

14:00 – Eucharystia

15:00 – Konferencja

16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia

16:45 – Dzielenie w grupkach

17:30 – Podsumowanie, zakończenie

Opis warsztatów:

I. Warsztat:Nowa pieśń dla Pana” – warsztaty modlitwy śpiewem.

Zaczniemy od przypomnienia podstawowych ćwiczeń wokalnych, które poznałyśmy na pierwszej części warsztatów. Dowiemy się, jakie są funkcje pieśni liturgicznych w poszczególnych momentach Mszy świętej (procesja wejścia, przygotowanie darów, komunia, uwielbienie, rozesłanie). Omówimy kilka przykładów prawidłowo dobranych pieśni. 

Prowadzi: Monika Mierzwa, sopran liryczny. Od października 2017 związana z chórem Musica ex Anima działającym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Absolwentka studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotnie posługiwała jako animatorka muzyczna na rekolekcjach i wieczorach uwielbienia. Zajmuje się oprawą muzyczną mszy świętych ślubnych.

II. Warsztat: Daj się poruszyć Słowu Bożemu” – bibliodrama

Przyjdź na warsztat bibliodramy, gdzie pojawi się Słowo, ruch, kolor, dźwięk, drama, a co najważniejsze, doświadczenie spotkania z Bogiem, grupą i z własnym wnętrzem. Warsztatowe interakcje mogą zaowocować cennymi odkryciami i zaskoczyć Cię ważną refleksją nad własnym życiem.

Prowadzi: Ewa Fus-Kubacka – doświadczona autorka i realizatorka programów socjoterapeutycznych dla dorosłych i młodzieży, trener profilaktyki z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”- rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl . Asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej. Mężatka, dwoje dzieci.

Zapisy:

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Godzina:
09:30 – 17:30
Kategoria Wydarzenie:

Dom Rekolekcyjny MBNP

Zamoyskiego 56
Kraków, Polska
+ Google Map