Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie dla kobiet w Warszawie

4 września g. 09:00 17:00

W pierwszą sobotę września zapraszamy na spotkanie dla kobiet. Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy nowy rok formacyjny, którego tematem przewodnim konferencji będzie Eucharystia. Będziemy mogły podzielić się czym jest dla nas i jakie znaczenie ma w naszym życiu, ale także pogłębić lub odświeżyć wiedzę o niej, co pomoże w jej przeżywaniu.

Formacji duchowej będą towarzyszyły warsztaty z różnych dziedzin. Już teraz możesz zapisać się na warsztaty wrześniowe.

Spotkanie odbędzie się w trybie stacjonarnym w parafii św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49 w Warszawie. ZAPRASZAMY!

PROGRAM DNIA

8.30-9.00 recepcja

9.00-9.30 rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa

9.30-12.30 warsztaty

12.30-13.30 obiad

13.30-14.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu + modlitwa uwielbienia (możliwość spowiedzi)

14.30- 15.30 – Eucharystia – o. Paweł Drobot CSsR

15.30 – 15.45 – Przerwa kawowa

15.45 -16.30 – Konferencja

16.30 – 17.00 – Dzielenie w grupach

17.00 – 17.30 – Podsumowanie dnia, modlitwa na zakończenia

WARSZTATY: 1. Kochaj bliźniego swego JAK SIEBIE SAMEGO

Jak pokochać SIEBIE? Czy to konieczne? Czy nie wystarczy ćwiczyć się w miłości do INNYCH? Czy akceptuję całą siebie? Są we mnie takie aspekty osobowości, których nie lubię, których się wstydzę i czasami chciałabym je ukryć. Dają o sobie znać, gdy odczuwam stres. Czy one mają wpływ na miłość do bliźniego?

Co to jest CIEŃ i PERSONA. Spojrzymy na niechciane części naszej osobowości. Każda z nas została stworzona pełnią i do tej pełni dążymy. Celem jest miłość i akceptacja samego siebie, tak aby móc pokochać drugą osobę również z jej brakami i słabościami.

Przyjrzymy się twojemu falszywemu JA. Będziemy wspólnie dążyć do tego, abyś spojrzała na siebie w nowy sposób i zaakceptowała w sobie to, co jest Ci potrzebne do życia, nawej jeśli niechciane.

PROWADZĄCA: Wioletta Wiśniewska

Od trzydziestu lat przeżywa formację we wspólnocie Ruchu Światło Życie, od 22 lat wspólnie z mężem Tomkiem. Mama dwójki dzieci: 17-letniej Marysi i 15-letniego Mateusza. Skończyła resocjalizację. Jest wychowawcą, pedagogiem, instruktorem komunikacji interpersonalnej, terapeutą, autorem programów profilaktycznych dla dzieci.

WARSZTATY 2: Rękodzieło – element arteterapii (biżuteria)

Na warsztatach z rękodzieła (nazwijmy je tradycyjnie:)) będziesz mogła własnoręcznie wykonać podobne cudeńka w zależności od twojej fantazji dla siebie lub jako prezent dla bliskiej osoby:). Rękodzieło to nie tylko sztuka manualna, ale także relaks, czas na przekierowanie swoich myśli z codziennych spraw i problemów na radosną twórczość i rozmowy, więc będziesz mogła się również odprężyć. W galerii kilka przykładów tego, co można wykonać swoimi rękoma, nie wymaga drogich materiałów i dużo czasu. Bazą może być wszystko, również natura:).

PROWADZI: Joanna Furła

Joasia kojące działanie rękodzieła odkryła ok. 20 lat temu. Szukając ukojenia, zauważyła, że dawały jej to godziny spędzane w pracowni ceramicznej. Do tego dochodziła jeszcze radość z tworzenia pięknych rzeczy. Kiedy na świecie pojawiły się dzieci, trafiła na kurs arteterapii i poznała różne techniki, m.in. tworzenia biżuterii. Joasia jest z Dzielnymi Niewiastami od kilku lat, ma męża i dwoje dzieci:)

Nie ma możliwości udziału tylko w warsztatach. Przed zapisaniem się na warsztaty, przeczytaj:

KOSZT: udział w warsztatach 30 zł (możliwy wyłącznie przy udziale w całym spotkaniu, patrz regulamin spotkań DN), obiad 25 zł

NA CZĘŚĆ POPOŁUDNIOWĄ (OD 13.30) ZAPISY NIE SĄ WYMAGANE A UDZIAŁ W TEJ CZĘŚCI JEST BEZPŁATNY. Na spotkaniu zapewniamy kawę, herbatę, wodę.

Parafia św. Klemensa Hofbauera

Karolkowa 49
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map