Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie dla kobiet w Warszawie

4 marca g. 09:00 17:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet w Warszawie w pierwszą sobotę marca w domu Sióstr Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie.

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni do harmonijnego rozwoju kobiety we współpracy z Duchem Świętym zgodnie z Bożym zamysłem. Dlatego zapraszamy Cię na to spotkanie. Już dzisiaj zarezerwuj czas dla siebie:).

PROGRAM

9:00 – przywitanie, wspólna modlitwa

9:30 – warsztaty (jeden do wyboru)

12:30 – 13.30 przerwa obiadowa + kawa (od godz. 13:00 będzie możliwe skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania)

13.30 – 14.15 konferencja: Modlitwa uwielbienia

14.25 – 15.30 Eucharystia

15.30 – 16.00 uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

16.00 – 16.20 dzielenie w grupach

16.20 – 16.40 podsumowanie i zakończenie

Spotkanie kończymy o 17:00

WARSZTAT 1: MÓW DO MNIE JESZCZE. TYLKO WYRAŹNIE.

Każdy ma własny sposób mówienia i czytania – artykulację, tempo, intonację, rytm, ekspresję i interpretację tekstu. Dobrze wypowiedziane/przeczytane słowo, sugestywne, pięknie brzmiące, nie rażące uszu wadliwą wymową przykuwa i utrzymuje uwagę słuchaczy. Bo piękno wyrazów kryje się w ich brzmieniu i sensie. Na co dzień korzystamy z języka czy wyuczonego sposobu czytania machinalnie i bezwiednie.

Jak zatem zadbać o to, aby nas rozumiano i słuchano z przyjemnością kiedy się wypowiadamy lub czytamy? Ten warsztat będzie właśnie o tym. Jak ćwiczyć dykcję, być może zmienić tempo mówienia i czytania na głos, kiedy zawiesić głos i postawić kropkę? Malowanie słowem emocji, wrażeń i intencji to sztuka. Zacznijmy ją poznawać.

PROWADZĄCA: URSZULA FOLCZAK

dyplomowany logopeda, trener emisji głosu i wyrazistego mówienia. Magister pedagogiki i absolwentka podyplomowej logopedii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Techniki Mowy w Akademii Teatralnej w Warszawie. Autorka publikacji z zakresu logopedii. Pracuje jako logopeda z dziećmi i dorosłymi. Prywatnie szczęśliwa żona, mama trzech dorosłych synów, babcia.

WARSZTAT 2: POZNANIE SIEBIE

Jeśli chcesz zatrzymać się przy sobie w gronie kobiet, odkryć lub na nowo odnaleźć jakiś swój kawałek to zapraszam Cię na te warsztaty.
Pozwolą Ci one na nowo spojrzeć na siebie i swoją historię. Chciałabym, abyśmy zatrzymały się nad tym, co każdą z nas ukształtowało i abyśmy przyjrzały się, skąd czerpiemy wzorce oraz jaki obraz kobiety w sobie nosimy.

PROWADZĄCA: MONIKA RENARD – HASIK

Współzałożycielka Fundacji Twórcza Kobieta. Psycholog z doświadczeniem trenerskim, specjalizuje się w pracy z kobietami. Obecnie w trakcie certyfikacji na terapeutę uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Autorka programów warsztatowych realizowanych przez Fundację. Współpracowała przez ostatnie lata z Domem Samotnej Matki w Chyliczkach.

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona: Warsztat 1 – 10 osób, Warsztat 2 – 15 osób.

Koszt: warsztaty 35 zł, obiad 30 zł

Na spotkaniu zapewniamy kawę, herbatę i wodę. Zachęcamy do przyniesienia czegoś smacznego na wspólny stół.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem spotkań udział w warsztatach oznacza udział w całym spotkaniu.

Brak miejsc na warsztaty. Zapraszamy na część popołudniową, na którą nie trzeba się zgłaszać.