Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzielne Niewiasty Warszawa

22 lutego 2020 g. 09:00 18:00

Zapraszamy na spotkanie dla kobiet w każdym wieku i każdego stanu. To specjalny czas, który dedykujemy sobie i Bogu, chcąc odkrywać misję i powołanie kobiety, odpoczywać w swoim gronie i nawiązywać relacje. Miejsce: Oratorium przy parafii św. Klemensa Hofbauera, ul. Karolkowa 49.

PROGRAM SPOTKANIA

8.15 recepcja

9.00 Rozpoczęcie i zawiązanie wspólnoty (prosimy o punktualność)

9.30-12.30 warsztaty

12.30 obiad

UWAGA zmiana programu popołudniowego!

13.00-14.00 konferencja „Pielęgnuj to, co się liczy. Odpowiedzialność za decyzje.”

14.15-15.00 Eucharystia

15.00-15.45 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia (w tym czasie możliwa spowiedź)

16.00-16.45 dzielenie w grupach

Podsumowanie dnia oraz modlitwa na zakończenie. Proponujemy przyniesienie czegoś na wspólny stół po południu, aby zakończyć przy herbacie i nie tylko:)

WARSZTATY 1: WYBOJE NA DRODZE, CZYLI O KONFLIKCIE.

Czym jest konflikt, jakie są jego rodzaje i sposoby wykorzystania go dla zdobycia nowych umiejętności? Czy zawsze unikać konfliktów czy może nauczyć się je rozwiązywać?

To drugie spotkanie warsztatowe, na którym uczestniczki będą zdobywały wiedzę i umiejętności. Nieobecność na pierwszym nie wyklucza udziału w drugim.

Prowadzi: Sylwia Diłanian, pedagog, familiolog, psychoedukator. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki Specjalne Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studia podyplomowe Nauk o Rodzinie i Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Posiada wiele lat doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach różnego poziomu nauczania oraz wieloletnie doświadczenie bycia trenerem Warsztatów Umiejętności Wychowawczych. Prowadzi wiele szkoleń dla instytucji i placówek oświatowych, dla rodziców i rad pedagogicznych, nauki dla narzeczonych oraz terapię i rekolekcje dla małżeństw. Jest członkiem Ruchu Światło-Życie. Prywatnie – szczęśliwa żona i mama trojga dzieci.

WARSZTATY 2: DIETA WEDŁUG ŚW. HILDEGARDY

Podczas warsztatów uczestniczki poznają medycynę Hildegardową,  jej powstanie i skuteczność oraz Hildegardę z Bingen, Jej dzieło, a także działanie medycyny powstałej w średniowieczu. Zdobędą również wiedzę o podstawowych roślinach i ich działaniu oraz wskazaniach Świętej dotyczących zdrowia duszy i ciała.
Prowadząca zdradzi szczegóły niektórych przepisów i nauczy jak samodzielnie przygotowywać Hildegardowe specyfiki takie jak: wino pietruszkowe na serce, ciasteczka na inteligencję czy Habermus – mistrzowskie śniadanie hildegardowe.

Uczestniczki usłyszą też kilka świadectw uzdrowień Hildegardowych. Dostępne też będą książki i niektóre najważniejsze zioła świętej Hildegardy.

Prowadzi: Elżbieta Ruman, teolog, dziennikarka telewizyjna, autorka kilku książek (ostatnie: Uzdrowiona, Widziałam cuda oraz Dieta świętej Hildegardy). Od 2007 r.zafascynowana Hildegardą z Bingen. W 2011 r. zaczyna studia z medycyny hildegardowej w Niemczech. W 2012 r. tworzy Centrum Hildegardy w Józefowie poda Warszawą. W swojej pracy dziennikarskiej i pasji szuka dobra i stara się pokazywać je światu. Prywatnie mama trzech synów: Szymona, Szczepana i Daniela oraz córki Marysi.

W tej chwili brak już możliwości zapisania się na warsztaty.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe.

Zapewniamy kawę, herbatę, wodę. Sałatki, ciastka i owoce przynosimy we własnym zakresie. Stawiamy na zdrowe i smaczne jedzenie, ale lubimy też zjeść coś słodkiego:).

Koszt udziału w warsztatach 30 zł. Koszt posiłku 20 zł. Jeżeli Twoja sytuacja jest przeszkodą w udziale w warsztatach, napisz na adres: dn.warszawa@gmail.com. To nie może być przeszkodą w spotkaniu z nami i z Bogiem:).

ZGŁOSZENIA Z POSIŁKIEM PRZYJMUJEMY DO 21.02 (włącznie).

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY – ZAPISANIE SIĘ NIE GWARANTUJE MIEJSCA W GRUPIE WARSZTATOWEJ. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ WPŁAT (POTWIERDZENIE UDZIAŁU).

Prosimy nie zgłaszać się na ostatnią chwilę. Praca przy zgłoszeniach, zamawianiu posiłków wymaga czasu i jest dodatkowym zajęciem koordynatorki spotkań. Prosimy o przemyślaną decyzję. Zwrot wpłaty jest możliwy w przypadkach losowych. Starajmy się, aby wyjątki nie stawały się regułą.

Na część popołudniową od godz. 13.00 nie trzeba się zapisywać.

Udział w warsztatach oznacza udział w obu częściach spotkania. Zapoznaj się z Regulaminem spotkań