Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dzielne Niewiasty KrakówKochane Dzielne Niewiasty!!!
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie, które odbędzie się w pierwsza sobotę miesiąca czyli 3 października. Pamiętamy o rozporządzeniach anty-covidowych (przynosimy maseczki, dezynfekujemy ręce, słodycze jeśli przynosimy to tylko w opakowaniach jednostkowych) i postaramy się ich przestrzegać ale bardzo pragniemy spotkać się osobiście.
UWAGA: po wakacjach zmieniamy troszkę godziny spotkania!!!!
Zaczynamy pół godziny później czyli o godz. 9.30.

Planowany program:

8.30 – różaniec dla chętnych

9.30 – 10.00 – zawiązanie wspólnoty i rozpoczęcie spotkania

10.00 – 12.30 – warsztaty

13.00 – obiad

14.00 – 15.00 – Eucharystia

15.15 – 16.00 konferencja (o.Witold Hetnar)

16.15 – 17.00 – modlitwa uwielbienia z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.00 – 17.30 – dzielenie w grupach

17.30 – 18.00 – podsumowanie

Warsztaty:

I. „Czy można inaczej…?” – cz. II

Wiele osób doświadcza trudności w relacjach z bliskimi ludźmi. Nierozwiązane kłopotliwe sytuacje często uniemożliwiają nam budowanie więzi i generują powstawanie konfliktów. Na tym spotkaniu będziemy odkrywać, co robić i jak zamieniać raniące słowa na inne, po to, aby więcej było w naszym życiu zrozumienia, a mniej bolesnych zdarzeń.

Będzie to warsztat z zastosowaniem dramy.

Prowadzący: Ewa Fus-Kubacka i Marek Pasieczny

Ewa Fus-Kubacka: doświadczona autorka i realizatorka programów socjoterapeutycznych dla dorosłych i młodzieży, trener profilaktyki z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”- rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl . Asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej. Mężatka, dwoje dzieci.

Marek Pasieczny: absolwent Krakowskiej PWST na wydziale reżyserii dramatu. Zadebiutował w 1987 roku spektaklem „Letni dzień” Sławomira Mrożka w Teatrze STU w Krakowie. Współpracował z teatrami Krakowa – Teatrem Starym, Juliusza Słowackiego, Teatrem Ludowym; a także Teatrem Polskim w Poznaniu, Nowym w Łodzi, Współczesnym w Szczecinie. Realizuje spektakle wraz z twórcami Teatru Montownia w Warszawie.  Był wykładowcą Letniego Uniwersytetu Kultury Polskiej w Rzymie, jest doktorantem Akademii Teatralnej w Warszawie, wykładowcą w Papieskiej Akademii Teologicznej i na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

II. „Ikona – teologia wyrażona obrazem i kolorem”

Na tym warsztacie poznasz, co to kanon ikony i jego cel. Zapoznasz się z etapami powstawania ikony – pisać czy malować ikony? Ponadto będziesz mieć okazję wykonać szkic Anioła Stróża lub wybranego Archanioła.

Prowadzący: Tetiana Vasko – z wykształcenia socjolog, absolwentka Studium Ikonopisania Ecclesia, działa w katechumenacie przy kościele św.Marka w Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem spotkań>>>

3 października 2020 Wydarzenie całodzienne

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Kraków

Zamoyskiego 56
Kraków, Polska