Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzielne Niewiasty KrakówKochane Dzielne Niewiasty!!!
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie, które odbędzie się w pierwsza sobotę miesiąca czyli 3 października. Pamiętamy o rozporządzeniach anty-covidowych (przynosimy maseczki, dezynfekujemy ręce, słodycze jeśli przynosimy to tylko w opakowaniach jednostkowych) i postaramy się ich przestrzegać ale bardzo pragniemy spotkać się osobiście.
UWAGA: po wakacjach zmieniamy troszkę godziny spotkania!!!!
Zaczynamy pół godziny później czyli o godz. 9.30.

Planowany program:

8.30 – różaniec dla chętnych

9.30 – 10.00 – zawiązanie wspólnoty i rozpoczęcie spotkania

10.00 – 12.30 – warsztaty

13.00 – obiad

14.00 – 15.00 – Eucharystia

15.15 – 16.00 konferencja (o.Witold Hetnar)

16.15 – 17.00 – modlitwa uwielbienia z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.00 – 17.30 – dzielenie w grupach

17.30 – 18.00 – podsumowanie

Warsztaty:

I. „Stanowczo – łagodnie – bez lęku.” W jaki sposób wyrażać swoje zdanie w zgodzie ze sobą, nie krzywdząc innych?

Spotkanie dotknie tematu asertywności w codziennych sytuacjach kobiecych, a praktyczne przykłady z życia pokażą nowe perspektywy wobec utartych zachowań. Zastanowimy się wspólnie, jaki jest sens uczenia się reakcji asertywnych na chrześcijańskiej drodze, np. stawiania granic w kontakcie z inną osobą. Zobaczymy, jakie działania asertywne pomagają, a które utrudniają stawanie się Nowym Człowiekiem żyjącym Ewangelią. 

Podczas spotkania będziemy ćwiczyć odmawianie w sytuacjach trudnych tak, by wyrażać siebie w zgodzie ze swoim kobiecym sercem.

Prowadzi: Beata Mądra – autorka warsztatów dla kobiet i dziewcząt wzmacniających poczucie wartości, autorka poradników dla nastolatek i trener programów profilaktycznych, matka siedmiorga dzieci. Powołana, by przekazywać życie w Jezusie Chrystusie.

II. „Ikona – teologia wyrażona obrazem i kolorem”

Na tym warsztacie poznasz, co to kanon ikony i jego cel. Zapoznasz się z etapami powstawania ikony – pisać czy malować ikony? Ponadto będziesz mieć okazję wykonać szkic Anioła Stróża lub wybranego Archanioła.

Prowadzący: Tetiana Vasko – z wykształcenia socjolog, absolwentka Studium Ikonopisania Ecclesia, działa w katechumenacie przy kościele św.Marka w Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem spotkań>>>

3 października Wydarzenie całodzienne

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Kraków

Zamoyskiego 56
Kraków, Polska