Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzielne Niewiasty Warszawa

Październik 19 g. 09:00 - 18:30

Zapraszamy na październikowe spotkanie dla kobiet, na którym będziemy odkrywać swoje powołanie i misję kobiety, pochodzące od Boga, ale także odkrywać siebie – to, jakimi On nas stworzył.

Przede wszystkim będzie to czas, który Bóg daje Ci na spotkanie z Nim – spotkanie Kobiety i Stwórcy,  Córki i Ojca, aby poznawać Jego obietnice i doświadczać ojcowskiej miłości. Pozwól sobie pobyć z Nim i mówić do Ciebie przez warsztaty, modlitwę, konferencję i przez drugiego człowieka. Ten czas przemienia, dlatego zapraszamy Cię na to spotkanie. Niezależnie od Twojego wieku i stanu.

Spotykamy się 19 października w sali Oratorium przy parafii św. Klemensa Hofbauera, ul. Karolkowa 49.

PROGRAM SPOTKANIA

 8.15 – recepcja

9.00 – Rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty (prosimy o punktualne przybycie na modlitwę i rozpoczęcie)

9.30 – 12.30 warsztaty

12.30 obiad

13.30 – 14.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia (możliwa spowiedź)

14.30 – 15.30 Eucharystia – o. Paweł Drobot CSsR

16.15 – 17.00 konferencja

17.00 – 17.30 dzielenie w grupach

podsumowanie dnia, modlitwa na zakończenie

Warsztaty 1: KOLOS NA GLINIANYCH NOGACH – o poczuciu wartości

Serdecznie zapraszamy Panie, które chcą w sposób kreatywny, twórczy i przyjemny spędzić czas ze sobą i z innymi i, niejako „przy okazji”, nieco uporządkować ważny temat poczucia wartości. Na zajęciach wykonamy prace manualne, które później omówimy i podzielimy się refleksjami. Spośród wielu metod arteterapeutycznych prowadząca wybrała na to spotkanie technikę pracy z gliną, która doskonale pomaga wyrazić głębokie przeżycia i przekonania, symbolicznie podpowiada rozwiązania i rozjaśnia sytuację. Zapraszamy na chwilę odpoczynku i pracy wewnętrznej.
Nie są wymagane umiejętności plastyczne.

Prowadzi: Iga Glapińska – psychoterapeuta humanistyczny, absolwentka studium poradnictwa psychologicznego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i szkoleń arteterapeutycznych. Prowadzi grupy „Wreszcie żyć -12 kroków ku dojrzałości” oraz warsztaty i wykłady rozwojowe dla środowisk chrześcijańskich. Fascynuje się towarzyszeniem ludziom w kształtowaniu dojrzałej osobowości.
W Warszawie jest związana z Jezuicką Fundacją Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo.

Warsztaty 2: Radość tworzenia – warsztaty robienia biżuterii

Zapraszamy na warsztaty, podczas których każda z uczestniczek własnoręcznie wykona kolczyki i wisiorek dla siebie lub bliskiej osoby. Zachęcamy do udziału w warsztatach, gdyż jest to okazja , aby doświadczyć tego, że każda z nas może zrobić coś pięknego i że proces tworzenia daje dużo przyjemności. A efekt tego procesu tworzenia przynosi radość nam lub innym.

Ze względu na konieczność zaopatrzenia się w odpowiednią ilość materiałów, zapisy na te warsztaty będą przyjmowane do 7 października.


Prowadzi
: Joanna Furła-Buczek

Mam na imię Joanna. Kojący wpływ rękodzieła odkryłam już dawno. Moją „pierwszą miłością” była ceramika, której byłam wierna do momentu pojawienia się drugiego dziecka. Później zaczęłam rozglądać się za technikami, które można wykonywać w warunkach domowych, bo moja „pierwsza miłość” okazała się zbyt wymagająca. Nie mogłam już regularnie poświęcać jej czasu.

Na kursie arterapii poznałam różne techniki, ale najbardziej polubiłam robienie kolczyków i wisiorków z użyciem szkiełek, tzw. kaboszonów. Zdziwiło mnie, jak łatwo zrobić naprawdę piękną biżuterię. Jej przykłady można obejrzeć na facebooku: na stronie: Kolczyki Joasi.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe.

 

Na warsztaty „Kolos na glinianych nogach” przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową. Prosimy czekać z wpłatą na informację o wolnym miejscu w grupie warsztatowej.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO>>> 

Zapewniamy kawę, herbatę, wodę. Sałatki, ciastka i owoce przynosimy we własnym zakresie. Stawiamy na zdrowe i smaczne jedzenie, ale lubimy też zjeść coś słodkiego:).

Koszt udziału w warsztatach 30 zł. Koszt posiłku 20 zł. Jeżeli Twoja sytuacja jest przeszkodą w udziale w warsztatach, napisz na adres: dn.warszawa@gmail.com. To nie może być przeszkodą w spotkaniu z nami i z Bogiem:).

ZGŁOSZENIA Z POSIŁKIEM PRZYJMUJEMY DO 17.10 (włącznie).

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY – ZAPISANIE SIĘ NIE GWARANTUJE MIEJSCA W GRUPIE WARSZTATOWEJ. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ WPŁAT (POTWIERDZENIE UDZIAŁU).

Prosimy nie zgłaszać się na ostatnią chwilę. Praca przy zgłoszeniach, zamawianiu posiłków wymaga czasu i jest dodatkowym zajęciem koordynatorki spotkań. Prosimy o przemyślaną decyzję. Zwrot wpłaty jest możliwy w przypadkach losowych. Starajmy się, aby wyjątki nie stawały się regułą.

Na część popołudniową od godz. 14.00 nie trzeba się zapisywać.

Udział w warsztatach oznacza udział w obu częściach spotkania. Zapoznaj się z Regulaminem spotkań

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
Październik 19
Czas:
09:00 - 18:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Parafia św. Klemensa Hofbauera
Karolkowa 49
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map