Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DN JUNIOR

16 marca g. 13:30 18:00

Drogie Mamy, Drogie Córki !

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dzielnych Niewiast Junior, które odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 r w Krakowie (ul. Zamoyskiego 56).

Wstępny plan dnia :

13:30 – Otwarcie recepcji, czas na ciastko, herbatę, kawę

14.00 – Eucharystia w Kaplicy

15.00 – 15.15 – przerwa

15.15 – 18.00 – osobne warsztaty dla dziewczynek  i rodziców

18.00 – wspólna kolacja

Warsztaty dla córek odbywały się będą w grupach wiekowych :

I grupa / 5 – 8 lat /

Temat: „Cała piękna jesteś…”

Podczas warsztatów przejdziemy po biblijnym ogrodzie Eden i przypatrzymy się co robił Bóg kiedy stwarzał ten ogród dzień po dniu aż do stworzenie człowieka. Zobaczymy co Bóg zostawił nam z siebie jako, że jesteśmy stworzeni na Jego podobieństwo. Zrobimy również kolorowe zakładki do książek.

Prowadząca: Dorota Łakomy – wieloletnia uczestniczka spotkań Dzielnych Niewiast Junior. Obecnie studentka drugiego roku Technologii żywności i żywienia człowieka w Krakowie. W wolnym czasie bardzo lubi chodzić na spacery odkrywając nowe ciekawe miejsca, jeździć na rolkach, grać na gitarze, czytać książki i spotykać się z przyjaciółmi.

II grupa / 9 – 11 lat /

Temat: Warsztaty „Przygoda w Lesie Relacji”!

Czy chciałabyś wyruszyć w niezwykłą podróż do tajemniczego lasu, gdzie każde spotkanie z innymi jest jak odkrywanie nowych ścieżek, a każda trudność to tylko kolejna okazja do rozwijania się i budowania silnych więzi? Jeśli tak, to zapraszam Cię na niezwykłą przygodę, która otworzy przed Tobą bramy do świata pełnego przyjaźni i zrozumienia. Dlaczego warto wziąć udział:

1. Wyprawa przez gąszcz relacji: Podczas naszych warsztatów będziemy razem odkrywać gąszcz relacyjnych ścieżek, gdzie każde spotkanie z innymi to nowe doświadczenie, które kształtuje naszą drogę przez życie.

2. Spotkamy z leśnymi istotami: Przyłączając się do naszej wyprawy, będziesz miała okazję spotkać różne zwierzęta, które nauczą Cię, jak budować przyjaźnie i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

3. Poszukiwanie skarbów: Poprowadzeni przez doświadczonych przewodników, będziemy razem poszukiwać skarbów relacyjnych – takich jak empatia, szacunek i współpraca.

4. „Rozpalimy” ognisko przyjaźni: Warsztaty to także czas na wspólne ognisko przyjaźni, gdzie będziemy dzielić się naszymi historiami, marzeniami i przemyśleniami na temat budowania silnych relacji.

Prowadząca: Małgorzata Miszczak – coach, trener kompetencji społecznych, edukator, animator Kultury absolwentka UJ kierunek komunikacja.

III grupa / +12 lat /

Temat: Ładna dziewczyna czyli o poukładaniu w myśli, w mowie, w sercu i…w pokoju.

To będą warsztaty wzmacniające poczucie sprawczości.

1. Nauczymy się kilku sposobów na radosny poranek bez szukania rzeczy, bez narzekania a z dobrym humorem.

2. Poznamy triki na porządek w pokoju.

3. Dowiemy się, jak uporządkować szafę i głowę pełną myśli.

4. Poćwiczymy odmawianie samemu sobie w różnych sytuacjach pokus.

5. Porozmawiamy o tym, jak rozróżnić zachciankę od potrzeby.

Prowadząca Beata Mądra – trener młodzieży, autorka książek, wiceprezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im Filipa Neri.

Warsztat dla Rodziców:

Granice, zasady i konsekwencje w rodzicielstwie

Mówisz, prosisz a wszystko odbija się jak od ściany? Często masz wrażenie, że dziecko w ogóle Cię nie słucha? Masz wrażenie musisz wszystko powtarzać po sto razy?

Jeśli: pragniesz skuteczności i pewności, że to, co mówisz do dziecka dociera, chcesz, aby twoje dziecko współpracowało, zamiast się złościć, chcesz, aby twoje dziecko było w stanie samodzielnie posprzątać swoje zabawki po skończonej zabawie…

Podczas warsztatów:

Poznasz proste sposoby na wyzwolenie w dziecku samodzielności, Zrozumiesz czym są granice i jak wprowadzać zasady, Dowiesz się jak być życzliwie konsekwentnym rodzicem (4 zasady zawierania umów/ 4 kroki doprowadzania spraw do końca / 4 pułapki, których należy unikać)

Prowadząca: Joanna Malisz-Swęd – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców. Mamą Gabrysi. Blisko 10 lat pracowała z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryła Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazła mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych z swoimi wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w rodzinie.

Zapraszamy też mamy/ojców, którzy nie mają córek w odpowiednim na warsztaty wieku, a chcieliby uczestniczyć w warsztatach dla rodziców 😊.

Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby płatne na początku spotkania.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe. Aby ułatwić przygotowanie warsztatów prosimy o w miarę szybkie zapisy.

Informacje i zapisy u: maslakj@gmail.com lub telefonicznie 509090120.

16 marzec 2024

                                             

https://dzielneniewiasty.pl/

Zobacz witrynę: Organizator