Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DN JUNIOR

27 maja g. 12:45 18:30

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie DN Junior, które odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r w Krakowie na ul. Zamoyskiego 56.

Wstępny plan dnia :

12.45 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek; czas na ciastko, herbatę, kawę:)

13.00 -14.15 – Warsztaty dla mam i córek: „Pod skrzydłami Anioła” (Ewa Stadtmuller)

14.30-17.00 – Osobne warsztaty dla dziewczynek  i mam

17:00 – Eucharystia w Kaplicy

18:00 – Kolacja

18.30 – Zakończenie i wspólne sprzątanie 🙂

Prowadząca warsztaty „Pod skrzydłami Anioła” Ewa Stadtmuller – ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na WSP ( dzisiejszy UP) w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a  od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1995 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki takie jak: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga”, czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II: „Z Wadowic do nieba”.

Warsztaty dla córek będą się odbywać w następujących grupach wiekowych:

I grupa / 5 – 8 lat /

Temat: Miłość do mamy

Wspólnie zastanowimy się kim dla dziewczynek jest mama i jak okazywać miłość. Oprócz tego trochę zabawy i prac plastycznych, w planie wykonanie pudełek niespodzianek dla mam😊

Prowadzące:

Dorota Łakomy – wieloletnia uczestniczka spotkań Dzielnych Niewiast Junior. Obecnie studentka drugiego roku Technologii żywności i żywienia człowieka w Krakowie. W wolnym czasie bardzo lubi chodzić na spacery odkrywając nowe ciekawe miejsca, jeździć na rolkach, grać na gitarze, czytać książki i spotykać się z przyjaciółmi.

Joanna Sawa – z wykształcenia biolog, z pasji mama trzech córek i jednego syna. Uwielbia spotkania dla kobiet.

II grupa / + 9 /

Temat: „Mój Anioł Stróż”

Wspólnie zastanowimy się jak wygląda Anioł Stróż każdej z nas, wybierzemy dla niego kolory włosów, sukienki i atrybuty, które mógłby trzymać w dłoni. Nauczymy się podstawowych splotów makramowych potrzebnych do zrobienia własnego Anioła Stróża techniką makramy.

Prowadząca: Magdalena Kliczewska – z wykształcenia ekonomista, z zawodu i pasji dyplomowany terapeuta zajęciowy, artoterapeuta, miłośniczka wszelkiego rodzaju prac artystycznych i rękodzieła, na co dzień żona i mama czwórki dzieci.

Warsztat dla mam:

Temat: „Zadbana Mama”

Kiedy stajemy się mamami, świat zaczyna kręcić się wokół naszego dziecka. Jesteśmy tak zaaferowane nową rolą, że czasem zapominamy o sobie. Na początku to normalne. Niestety taki stan może się utrzymać dłużej, nawet przez wiele lat! No bo przecież starsze dzieci też mają swoje potrzeby, a potrzeby mamy zawsze mogą poczekać… No właśnie nie mogą! To niezwykle istotne, żebyśmy zrozumiałyby, że jesteśmy ważne i czas, który dajemy sobie to nie egoizm tylko inwestycja :-).

Dzień mamy to dobry moment na zadbanie o siebie. Jeżeli czujesz, że trochę zaniedbałaś swoje potrzeby, to też dobry czas, żeby je na nowo zobaczyć i o nie zawalczyć. Na spotkaniu, w miłej kobiecej atmosferze, porozmawiamy o swoich potrzebach, a ja podzielę się z Wami moimi sposobami na codzienne dbanie o siebie, które nie wymaga ode mnie dużych nakładów czasowych i finansowych.  Będzie też trochę o pięknie i kobiecości :-). Wierzę, ze to będzie dobry czas dla każdej z Nas.

Prowadząca: Joanna Nagel – stylistka i kolorystka,  pracująca z kobietami od kilku lat.  Przez kilka lat współprowadziła rekolekcje dla kobiet „Córki Króla”, obecnie prowadzi własną działalność pod marką „Boski Wizaż”. Miłośniczka duchowości ignacjańskiej. Lubi spacery, granie w planszówki z dziećmi i rękodzieło. Szczęśliwa żona od ponad 20 lat i mama 6 dzieci.”

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe i trwają do 20 maja (wynika to z konieczności zakupu odpowiedniej ilości materiałów na warsztaty)

Koszt uczestnictwa to 20 zł od osoby płatne na początku spotkania. Gdyby sprawy finansowe były czynnikiem uniemożliwiającym udział w spotkaniu prosimy o kontakt.

Informacje i zapisy u Joanna Sawa: maslakj@gmail.com lub telefonicznie 509 090 120.