Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

DN JUNIOR

21 maja g. 13:30 18:00

DN JUNIOR 21 MAJA ( SOBOTA ) –  KRAKÓW ul. Zamoyskiego 56

Drogie Panie!!!

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie DN JUNIOR które odbędzie się 21 maja 2022 r.         

Koordynatorem spotkań DN Junior jest Małgorzata Kudłacz, opiekunem duchowym  Ojciec Andrzej Bałuk CSsR. (zapisy na warsztaty są obowiązkowe, można je dokonywać telefonicznie  – 693 470 070  lub e -mailem na adres: makud@wp.pl).             

                                                    Plan dnia  – 9 kwietnia 2022 r.:

13:30 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek; czas na ciastko, herbatę, kawę, napoje…

14:00 – 17:00 – warsztaty dla dziewczynek  i rodziców,

17:00 – Eucharystia,

18:00 – podsumowanie i kolacja.

Warsztaty w trzech grupach wiekowych :

I grupa  /  5 –  8 lat /  

Najmłodszą grupę zapraszamy gorąco na zajęcia rozwijające kreatywność i ciekawość świata .

II grupa /  9 – 12 lat / Twórcze warsztaty teatralne – praca nad spektaklem.

Temat: „Teatr bliżej nas…,  twórcze warsztaty przybliżające wartość sztuki aktorskiej i odsłaniające talenty otrzymane od Boga”.

Poprowadzi Joanna Rączkowska – Ślusarczyk – nauczycielka języka polskiego z kilkuletnim stażem pracy, animatorka zajęć teatralnych, pasjonatka literatury i teatru, aktorka krakowskiej sceny Salezjańskiej Teatrum Terraris, wolontariuszka w krakowskiej Klice, współorganizatorka wieczorów muzyczno  – poetyckich, m.in. w Piwnicy pod Baranami, żona, mama dwóch małych dziewczynek

III grupa /12 -18 lat/

Temat: „ Boży fotograf”. –  Porozmawiamy o tym jak widzi nas Stwórca i dlaczego uczynił nas tak wrażliwymi na piękno. Warsztaty będą  praktyczną nauką pozowania do zdjęć. Poznamy sztuczki trafnego ustawiania się, by uzyskać jak najkorzystniejszy efekt. Będziemy czytały psalmy, fragmenty z Biblii, które dotyczą wyglądu i poszukiwania  piękna duszy.

Uczestniczki prosimy o przyniesienie zdjęć  przez siebie wykonanych lub innych, które budzą zachwyt.

Prowadzący:  Beata Mądra – certyfikowany trener pracy z młodzieżą.

Warsztat dla rodziców: 

Temat :  „Potrzeby w kontekście relacji Matka – córka” – c. d.; ( metakomunikaty i powiązanie troski i krytyki).

Prowadzący: Małgorzata Górecka – pedagog specjalny, skończyła także studia podyplomowe z socjoterapii. Od 1993 roku pracuje z osobami z autyzmem. Jest trenerem szkoły dla rodziców i wychowawców; jako jej realizator prowadzi warsztaty tak dla rodziców jak i dla nauczycieli. Ukończyła min Roczny Pogłębiony kurs Porozumienia bez Przemocy i jest propagatorką tej idei tak w pracy z uczniami jak i trakcie prowadzonych przez nią warsztatów. Zaadaptowała program szkoły dla rodziców i wychowawców na potrzeby rodziców  dzieci niepełnosprawnych, jest inicjatorka i współautorką „Wyjątkowego  rodzicielstwa” oraz współautorka warsztatów „ Matki i córki”. Prywatnie mężatka, matka dwóch dorosłych córek.

 Koszt uczestnictwa: 20 zł od osoby