Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Dzielne Niewiasty WROCŁAW

Marzec 17

WARTO podrzucić temat ZNAJOMEJ wysłać KOLEŻANCEpowiedzieć SĄSIADCEzaprosić PRZYJACIÓŁKĘ
Czekamy na  w s z y s t k i e  Panie
– to jest czas dla ciała i ducha każdej z nas!
Parafia Ojców Redemptorystów
ul. Wittiga 10 – na Biskupinie

Dzielne Niewiasty to cykliczne spotkania dla kobiet różnego wieku, stanu i zawodu, które mają na celu propagowanie harmonijnego i wielopłaszczyznowego rozwoju kobiety – duchowego, emocjonalnego, umysłowego i fizycznego, w oparciu o wartości chrześcijańskie.

PLAN SPOTKANIA:
Część przedpołudniowa – warsztatowa:
od 8.30 – Recepcja  (prosimy o punktualne przybycie)
9.00 – 12.30  – Warsztaty – do wyboru
(OPIS WARSZTATÓW – niżej, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – na dole strony):
1. Warsztat rozwoju osobistego – ”Modnie i godnie”
2. Warsztat – Finanse wg Bożych zasad
3. Warsztat florystyczny

12.30 – 13.30  – P r z e r w a / O b i a d
Część popołudniowa – dla ducha:
od 14.00 :
Modlitwa uwielbienia | Msza Święta P r z e r w a | Konferencja z cyklu ”Jezus i kobiety Starego Testamentu” pt. ”Anna – kobieta wytrwała” P r z e r w a | Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.30 – Dzielenie w grupach
18.30 – Podsumowanie dnia

Koszt uczestnictwa w całodniowym wydarzeniu:
20 zł – warsztat   |   20 zł – obiad
W przerwach – zapewniamy napoje (herbata, kawa).
Ciasto / ciastka, paluszki, owoce lub inne przekąski – przynosimy we własnym zakresie.

Część popołudniowa – dla ducha tzn. od godz. 14.00 – jest otwarta dla wszystkich i nie wymaga zapisów.

 1. OPIS WARSZTATÓW:
  1. WARSZTAT
  ROZWOJU OSOBISTEGO  – ”MODNIE i GODNIE”
  Zapraszam  serdecznie wszystkie Panie i dziewczęta na kolejne spotkanie warsztatowe z cyklu MODNIE I GODNIE.

  W trakcie warsztatu wiele miłych chwil spędzimy na … poznawaniu swoich atutów urody.
  1. Zobaczymy kilka prostych zasad doboru odzieży do każdego typu sylwetki. Jestem naprawdę przekonana, że każda figura jest atrakcyjna! A każda Pani jest piękna taka, jaka jest! Jako prowadząca postaram się o tym przekonać (będą konkrety).
  2. Poznamy również kolory, które nas lubią. I te kolory, które możemy spokojnie zostawić dla innych Pań. To może być inspirujące! Może otworzyć zupełnie nowy rozdział w naszej stylizacji.
  3. Przypomnimy sobie 3 zasady udanego zakupu odzieżowego. Tak, to możliwe, by każdy zakup był naprawdę trafiony i nie leżał na półce.
  4. Idzie wiosna, zatem warto pokochać … sukienki.  Dlaczego warto je nosić? Poznamy najbardziej uniwersalne i ponadczasowe fasony .
  5. Norma maryjna w ubiorze – czy to coś nowego? Na czym polega i czy warto przestrzegać?
  6. Poświęcimy też nieco uwagi naszym emocjom. Ich dobrostan jest bardzo ważny dla przeżywania satysfakcji z życia, pracy, relacji. Najpiękniejsza kreacja nie pomoże, gdy czujemy się przeciążone, smutne lub wyczerpane. Co warto zrobić dla siebie? Jest wiele możliwości. Zbudujemy swoją indywidualną wagę.
  Już dziś cieszę się na to wspólne nasze spotkanie. Mam marzenie, by dało nam wiele pięknych przeżyć. Odpocznijmy  w kobiecym gronie! Niech będzie zwiewnie i kolorowo. Do zobaczenia!
  PROWADZI: Marzena Jagielska
  Żona, mama 2 synów, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Od lat pasjonująca się tematem rozwijania kobiecości. Sama mówi: ”Zależy mi na tym, aby Kościół katolicki był pełen pięknych i świadomych siebie kobiet”.

2. WARSZTAT  – ”FINANSE wg BOŻYCH ZASAD”
Do tej pory dowiedziałyśmy się, jaki jest Boży i ludzki udział w sprawach finansowych. Wiemy czego oczekuje od nas Bóg i jak mamy postępować, by być zarządcami Bożej własności. Wiemy gdzie szukać pomocy, gdy przyjdą problemy finansowe. Wiemy już jak budować domowy budżet, tak by właściwie zarządzać strumieniem pieniędzy, planować przyszłe wydatki i także spełniać swoje marzenia. Wiemy dlaczego mamy być bezwzględnie uczciwe nawet w najmniejszej sprawie. Wiemy jak pracować, by podobać się Panu i kto jest naszym prawdziwym Szefem. Wiemy jak postępować przy zadłużeniu i co zrobić, by długu unikać.
Tym razem zastanowimy się nad sprawami:
dawania – jaka jest nasza postawa i czy właściwie rozumiemy tę kwestię,
inwestowania – jak to robić, czego nie można tu zaakceptować i jaka jest jedyna pewna inwestycja;
standardów życia – jak mamy żyć i co jest naprawdę ważne w życiu.
PROWADZI: Aneta Wojtasiewicz
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) oraz studiów podyplomowych MBA na Politechnice Warszawskiej. Ma doświadczenie w marketingu usług finansowych. Ukończyła kurs ”Biblia o Finansach”. Związana ze wspólnotą odnowy wiary w Duchu Świętym „Michael”.

3. WARSZTAT  FLORYSTYCZNY
Zbliża się czas Wielkanocy. Przed nami Niedziela Palmowa i radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Poznamy technikę i zasady konstruowania palm wielkanocnych oraz stroików świątecznych. Każda z uczestniczek wykona swoją palmę.
PROWADZI: Anna Jagiełło
Ciekawość świata i ludzi, a także umiłowanie natury, realizuje przez działalność przewodnicką, oprowadzając wycieczki zarówno po Wrocławiu, jak też po Dolnym Śląsku i Sudetach. Pilotuje też wycieczki w różne interesujące zakątki naszej ojczyzny. Jej pasją jest też ogród, w którym wyżywa się w każdej wolnej chwili – już od dziecka. Stara się, by był barwny od wczesnej wiosny do późnej jesieni i cieszył oczy kolorami tęczy, a podniebienie – wieloma, nieraz zapomnianymi smakami. Stąd też pochodne zamiłowanie – florystyka. Lubi, gdy rośliny przyniesione z ogrodu czy lasu mogą swym wyglądem cieszyć oczy w domu. Poza tym trudni się doradztwem ubezpieczeniowym.
Jest admiratorką wrocławskiej SNE – Szkoły Nowej Ewangelizacji – z siedzibą pod słynną Czwórką na Ostrowie Tumskim. Pociąga ją to, co robi ta wspólnota, a przede wszystkim nietuzinkowy sposób Ich działania. Właśnie tam ukończyła kursy: Nowe Życie, Emaus, Jan, Roczną Szkołę Formacji I i II stopnia i Nową Pięćdziesiątnicę.

UWAGA:
Ze względów logistycznych prosimy o zgłoszenia do 15 marca (czwartek).
W przypadku zbyt małej liczby uczestniczek
zapisanych na dany warsztat – organizatorki powiadomią o odwołaniu tego warsztatu.

REGULAMIN SPOTKAŃ  →  →  →  TUTAJ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  →  →  →   TUTAJ

Z Panem Bogiem, do zobaczenia
Sekretariat DN Wrocław

Szczegóły

Data:
Marzec 17
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Parafia OO.Redemptorystów
ul. Wittiga 10
Wrocław, Polska
+ Google Map