Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dzielne Niewiasty Warszawa

Listopad 24

Jeśli często zdarza Ci się wątpić w swoją wartość, jeśli nie czujesz się pewnie lub porównujesz się z innymi, albo wątpisz w Bożą miłość i miłosierdzie, to Jezus właśnie teraz przychodzi, aby powiedzieć Ci jaką masz wartość w Jego oczach i jaka jest Twoja cena. Dlatego nie może zabraknąć Ciebie na tym spotkaniu.

Na warsztatach w bezpiecznym i przyjaznym gronie zapraszamy Cię do robienia wieńców adwentowych. Tradycja wieńców adwentowych przyszła do nas z Niemiec dopiero w 1925 roku. Ich historia sięga zaś pierwszej połowy XIX w. >>>

Zapalanie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa. Wiąże się to ze słowami Chrystusa, który określał siebie mianem „światłości świata”. I świeca symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego. Świeca zapalana w II niedzielę adwentu stanowi symbol wiary patriarchów Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej. III z kolei świeca odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem. Zaś ostatnia świeca symbolizuje nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza. W Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie palące się świece stanowią symbol bliskości przyjścia Jezusa. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca, oraz wieczność życia Chrystusa. Zaś całościowo wieniec adwentowy jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego. Stanowi także symbol zwycięstwa i godności królewskiej. Jest formą hołdu dla oczekiwanego Chrystusa jako zwycięzcy, króla i wybawiciela.

PROGRAM SPOTKANIA

8.30 – recepcja

9.00 – Rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty (prosimy o punktualne przybycie na modlitwę i rozpoczęcie)

9.30 – 12.30 warsztaty

13.00 – obiad

14.00 – 14.45 konferencja: „Jezus objawia Twoją wartość”

15.00 -15.30 modlitwa uwielbienia

15.30 – 16.15 Eucharystia – o. Grzegorz Ruszaj CSrR

16.15 – 17.00 Adoracja (w tym czasie możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem)

17.15 – 17.45 dzielenie w grupach

18.00 – 18.30 podsumowanie dnia, modlitwa na zakończenie

Warsztaty manualne: Tworzenie wieńca adwentowego

Spotkania kobiet na robótkach, przędzeniu i haftowaniu to tradycja bardzo odległa. Zazwyczaj kobiety zbierały się w jednym domu wieczorem, pracowały, śpiewały i na pewno rozmawiały… O czym? Pewnie miały troski podobne do naszych, dzieliły się też swoimi radościami. W duchu takiej staropolskiej tradycji spróbujemy wykonać samodzielnie wieniec adwentowy, który będzie nam służył w naszym domu przy modlitwie, będzie przypominał, że przygotowujemy się na radosne wydarzenie narodzin Jezusa. Mamy nadzieję, że będzie to twórczy i radosny czas.

Prosimy przynieść na warsztaty 4 świece, podstawkę lub płaskie naczynie

Prowadzi: s. Maja Makowska ze zgromadzenia urszulanek Serca Jezusa Konającego, żywe i radosne potwierdzenie charyzmatu zgromadzenia, założonego przez św. Urszulę Ledóchowską. W zgromadzeniu od 26 lat, katechetka, osoba zaangażowana w rozwój własny i we wspólnotę Kościoła, aktywna i zakochana w Duchu Świętym, uczestniczka spotkań DN w Warszawie.

Na spotkaniu zapewniamy kawę, herbatę, napoje. Ciastka, sałatki i inne przysmaki przynosimy we własnym zakresie. Stawiamy na zdrowe i smaczne jedzenie, ale lubimy też zjeść coś słodkiego:).

Koszt udziału w warsztatach 20 zł. Koszt posiłku 20 zł.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe. Przejdź do FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO>>>>

Udział w warsztatach oznacza udział w obu częściach spotkania. Zapoznaj się z Regulaminem spotkań

Zapraszamy!

 

Szczegóły

Data:
Listopad 24
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

DN Warszawa

Miejsce

Parafia św. Klemensa Hofbauera
Karolkowa 49
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map