Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dzielne Niewiasty Kraków

Październik 6

Zapraszamy na spotkanie Dzielnych Niewiast do Krakowa.

Spotkania Dzielnych Niewiast są otwarte dla pań każdego wieku i stanu.

Sobota 6 października

Plan spotkania

Od 7. 45 czynna jest recepcja

8:00 – Różaniec (w kaplicy)

9:00 – Rozpoczęcie, nawiązanie wspólnoty

9.30 – 12.30 – Warsztaty

13.00 – Obiad

14.00 – Modlitwa uwielbienie

14.30 – Msza Święta

15.45 – Konferencja

16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi, rozmowy

17.30 – Grupy dzielenia

18.00 – Podsumowanie

Tematy warsztatów

I. „Jak być aniołem dla drugiego człowieka, jak dobrze mu towarzyszyć”

Każdy człowiek, zwłaszcza w trudnych momentach życia potrzebuje wsparcia i życzliwego towarzyszenia. Jak robić to skutecznie, jak być pomocną? Będziemy szukały odpowiedzi na te pytania podczas warsztatu, wykorzystując Słowo Boże z księgi Tobiasza.

Prowadzi: Ewa Fus – Kubacka, doświadczona autorka i realizatorka programów socjoterapeutycznych  dla dorosłych i młodzieży, trener profilaktyki z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”- rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl . Asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej. Mężatka, dwoje dzieci.

II. „Taniec uwielbienia”

Chcę zaprosić do poznania tak od niedawna obecnej w Kościele formie modlitwy, gdzie całym ciałem uwielbiamy Pana. Podczas warsztatów poznamy różne rodzaje tańca uwielbienia, zaczynając od izraelskich poprzez tańce liniowe i tańce typowo uwielbieniowe. Zapoznamy się z symbolami obecnymi w każdym geście podczas tańca, gdyż tylko wtedy kiedy znamy symbolikę, taniec nabiera charakteru modlitewnego. Serdecznie zapraszam.

Prowadzi: Ola Królikowska, która mówi o sobie: jestem teologiem i psychoterapeutą, obecnie pracuję w szkole jako katechetka, do niedawna prowadziłam diakonię tańca w Poznaniu. Moja przygoda z tańcem uwielbienia rozpoczęła się dwa lata temu na rekolekcjach Wielbienia Boga Tańcem w Pobiedziskach. Tam rozkochałam się w takiej formie modlitwy. Były kolejne rekolekcje aż w końcu powstała diakonia w Poznaniu i Zielonej Górze.

III. „Zioła i ziółka”

Zbliża się zima a więc pora zatroszczyć się o swoje zdrowie. W roślinach leczniczych spotkać możemy, jeśli nie wszystkie to wiele darów od Boga potrzebnych do utrzymania w zdrowiu naszego organizmu. Trzeba jednak wiedzieć jak z nich korzystać i dlatego zapraszamy na warsztaty „Zioła i ziółka”. Obejmować one będą prezentację roślin użytkowanych jako rośliny przyprawowe i lecznicze. Poznamy sposoby ich zastosowania w kuchni, znane i mniej znane przyprawy, zastosowanie ziół w różnych dolegliwościach, przepisy na mikstury lecznicze przy przeziębieniu, anginie, kaszlu. Oczywiście będzie też degustacja przetworów zielarskich oraz herbat ziołowych.

Prowadzi: Monika Fijołek, autorka projektów ogrodów ziołowych i przydomowych oraz książek i artykułów o tematyce zielarskiej. Praca doktorska z uprawy mięty pieprzowej obroniona na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie w 2014 r. Doktor nauk rolniczych. Członek Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Krakowie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem spotkań>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

 

Szczegóły

Data:
Październik 6
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com