Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzielne Niewiasty Kraków

Czerwiec 1

Zapraszamy na spotkanie Dzielnych Niewiast do Krakowa.

Spotkania Dzielnych Niewiast są otwarte dla pań każdego wieku i stanu. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty przedpołudniowe. Na część popołudniową od g. 14 można przyjść bez zapisów ( wejście przez furtę – ul. Zamojskiego 56).

Sobota 1 czerwiec

Plan spotkania

Od 7. 45 czynna jest recepcja

8:00 – Różaniec (w kaplicy klasztornej)

9:00 – Rozpoczęcie, nawiązanie wspólnoty

9.30 – 12.30 – Warsztaty

13.00 – Obiad

14.00 – Modlitwa uwielbienie

14.30 – Msza Święta

15.45 – Konferencja

16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi, rozmowy

17.30 – Grupy dzielenia

18.00 – Podsumowanie

Tematy warsztatów

I. „W gąszczu potrzeb i uczuć”- warsztat rozwojowy poprzez sztuki plastyczne.(brak miejsc na te warsztaty)

Serdecznie zapraszam Panie, które chcą w sposób kreatywny, twórczy i przyjemny spędzić czas ze sobą i z innymi i, niejako „przy okazji” nieco uporządkować ważny temat potrzeb i uczuć. Na zajęciach wykonamy prace manualne, które później omówimy i podzielimy się wrażeniami. Spośród wielu metod arteterapeutycznych wybrałam na to spotkanie technikę kolażu, który doskonale wydobywa istotę przeżycia, symbolicznie podpowiada rozwiązanie czy rozjaśnia sytuację. Zapraszam na chwilę odpoczynku i pracy wewnętrznej.
Proszę o przyniesienie jednego niepotrzebnego czasopisma, jeśli to możliwe. Nie są wymagane umiejętności plastyczne.

Prowadzi: Iga Glapińska – absolwentka studium poradnictwa psychologicznego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i szkoleń arteterapeutycznych. Prowadzi warsztaty „12 kroków Wreszcie żyć” oraz wykłady rozwojowe dla środowisk chrześcijańskich.  Jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie egzystencjalnym. Fascynuje się towarzyszeniem ludziom w kształtowaniu dojrzałej osobowości.
W Warszawie jest związana z Jezuicką Fundacją Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo.

II. „Taniec uwielbienia”

„Chcę zaprosić do poznania tak od niedawna obecnej w Kościele formie modlitwy gdzie całym ciałem uwielbiamy Pana. Podczas warsztatów poznamy różne rodzaje tańca uwielbienia, zaczynając od izraelskich poprzez tańce liniowe i tańce typowo uwielbieniowe . Zapoznamy się z symbolami obecnymi w każdym geście podczas tańca, gdyż tylko wtedy kiedy znamy symbolikę, taniec nabiera charakteru modlitewnego. Serdecznie zapraszam”

Prowadzi: Aleksandra Królikowska – która mówi o sobie: „jestem teologiem i psychoterapeutą obecnie pracuję w szkole jako katechetka, do niedawna prowadziłam diakonię tańca w Poznaniu. Moja przygoda z tańcem uwielbienia rozpoczęła się dwa lata temu na rekolekcjach Wielbienia Boga Tańcem w Pobiedziskach. Tam rozkochałam się w takiej formie modlitwy. Były kolejne rekolekcje aż w końcu powstała diakonia w Poznaniu i Zielonej Górze.”

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem spotkań>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Szczegóły

Data:
Czerwiec 1
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com