Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dzielne Niewiasty Junior w Warszawie

Grudzień 3 g. 13:30 - 18:00

Przed nami kolejne wyjątkowe spotkanie Dzielnych Niewiast Junior w Warszawie 🙂 3 grudnia zapraszamy Mamy (Babcie, Ciocie) z dziewczętami do parafii św. Klemensa Hofbauera na Woli, przy ul. Karolkowej 49 u Ojców Redemptorystów.

W tym roku temat naszych spotkań brzmi: Moja kobiecość moją wartością.

Temat grudniowy: Kobieta pełna wartości – wartościowa kobieta.

Koordynatorem spotkań jest Aleksandra Gruca-Endzel (kontakt: dnjwarszawa@gmail.com), opiekunem duchowym – O. Grzegorz Ruszaj CSsR.

Spotkania odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 9-12 lat oraz 13-17 lat.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe – przez formularz dostępny tutaj. Szczegóły warsztatów – poniżej.

Program spotkania:
Od 13:30 czynna jest recepcja (wejście od strony Oratorium), prosimy o punktualne przybycie. To będzie też czas na ciastko, herbatę, kawę, napoje i poznawanie się 🙂
13.50 – rozpoczęcie, wspólna modlitwa, przedstawienie Prowadzących
14.00 – 16.00 – Warsztaty w trzech równoległych grupach: dla dziewczynek młodszych i starszych oraz dla Mam/Cioć/Babć/Opiekunek, z którymi dziewczęta przyjdą.
16:30Eucharystia (zapraszamy całe rodziny)
17.30 – kolacja i podsumowanie dnia

Na spotkaniu zapewniamy kawę, herbatę, napoje i słodkie przekąski. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie kolacji poprzez przyniesienie darów na wspólny stół. Szczegółowe informacje prześlemy drogą e-mailową.

Koszt uczestnictwa: 20 zł od osoby. Mamo, Ciociu, Babciu, Starsza Siostro, Opiekunko – jeśli będziesz chciała uczestniczyć w spotkaniu z dwiema (lub więcej) dziewczętami, za drugą i kolejną dziewczynkę koszt wyniesie już tylko 10 zł od osoby. Nie musisz być krewną dziewczynki żeby móc z nią przyjechać na spotkanie 🙂 W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas: dnjwarszawa@gmail.com

Koszty uczestnictwa obejmują:

  • wynagrodzenie dla Prowadzących warsztaty
  • materiały wykorzystywane na warsztatach
  • kawę, herbatę, zimne napoje i słodycze wraz z niezbędnymi akcesoriami umożliwiającymi ich smakowanie 🙂

Prowadzące:

Grupa 9-12 lat:
Anna Szymczuk – tancerka tańca modlitewnego, ikonopisarka, doradca NPR. Absolwentka Instytutu Studiów nad Rodziną, Profilaktyki Uzależnień i Relacji Interpersonalnych oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Na co dzień pracuje z dziećmi. Lubi leśne spacery i dobrą herbatę.

Opis warsztatów prowadzonych przez Anię:

Zatrzymamy się nad pytaniami: Co to znaczy mieć wartości? Co kształtuje wartości? Dlaczego warto być dziewczyną z wartościami?
Czy mam swój system wartości? Wykonamy drzewo wartości. Zatańczymy taniec Maryjny.

Grupa 13-17 lat:
Maria Turek – Od 17 lat żona Tomka, mama Zosi (14), Maćka (12) i Franka (4,5), jest instruktorem arteterapii, trenerem dramy i nauczycielką języka polskiego. Lubi pracować z młodzieżą, wykorzystywać spontaniczność, ruch, taniec i wewnętrzną wrażliwość do odkrywania piękna i poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania. Prowadziła zajęcia teatralne dla młodzieży, warsztaty rozwojowe dla dorosłych. W swojej pracy sięga po metodę dramy i poprzez spontaniczność, twórcze działanie, ruch poszukuje sposobu na spotkanie z innymi i z sobą samym.

Opis warsztatów prowadzonych przez Marysię:

To Ty jesteś wartością! Czym wypełniasz swoje życie? Jakie sprawy są dla Ciebie ważne? Jakie wartości kierują Twoimi decyzjami? Na naszym spotkaniu będziesz mogła „wejść w cudze buty”, żeby poczuć co jest ważne dla innych i odkryć, co jest ważne dla Ciebie. Pozbieramy z naszych przeżyć i doświadczeń te wartości, które są szczególne dla każdej z uczestniczek, będziesz mogła zaprosić też inne uczestniczki, aby odwiedziły Twój Świat Wartości, który powstanie w czasie naszego spotkania i poznać inne światy!

Warsztaty dla Mam/Cioć/Babć/Opiekunek:

Wioletta Wiśniewska – od 30 lat przeżywa formację we wspólnocie Ruchu Światło Życie, od 18 lat wspólnie z mężem – Tomkiem. Mama dwójki dzieci: Marysi – 13 lat i Mateusza – 11 lat. Skończyła resocjalizację. Jest wychowawcą, pedagogiem, instruktorem komunikacji interpersonalnej, terapeutą, autorem programów profilaktycznych dla dzieci. Od 16 lat uczy wychowania do życia w rodzinie.

Opis warsztatów prowadzonych przez Wiolę:

Masz mnóstwo kompetencji, wartości, zalet, radzisz sobie w tylu sytuacjach w życiu. To dlaczego Twoja samoocena tego nie odzwierciedla? Czy myślisz: „to zwykłe, normalne, przeciętne, nic nie znaczy?” Przyjdź i sprawdź.

Szczegóły

Data:
Grudzień 3
Czas:
13:30 - 18:00

Organizator

DN Warszawa

Miejsce

Parafia św. Klemensa Hofbauera
Karolkowa 49
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map