Czas na Misterium

Wraz z rozpoczętym niedawno postem zapraszam wszystkich na pogłębienie przygotowań do Wielkiej Nocy przez włączenie się w przeżywanie Misterium Męki Pańskiej. Najbardziej polecam czytanie książek, np. „Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich”. Pozwoli ona zagłębić się w Mękę Pańską w czasie lektury lub poprzez osobisty udział w Misteriach, które są przygotowywane w wielu parafiach, przy wielu wspólnotach. Z takich okazji warto skorzystać.

W tym miejscu chciałabym w imieniu swoim, jak i Grupy Teatralnej „Misterium”, działającej przy parafii w Myślenicach, zaprosić Was, Dzielne Niewiasty, wraz z rodzinami i znajomymi do naszego miasta na wspólną podróż z Panem Jezusem na Golgotę.

W tym roku Misterium pod tytułem „Ja Was posyłam” reżyseruje p.Piotr Piecha – aktor filmowy i teatralny (występuje na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, zagrał w filmie „Bóg w Krakowie”).

Ja mam tą łaskę i szczęście, że sama w takim Misterium będę mogła brać udział wielokrotnie w najbliższych tygodniach grając w nim. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do wspólnego uczestnictwa i rozważania Misterium. Tym, którzy się wybiorą, życzę błogosławionego czasu i pięknych przeżyć duchowych.

Serdecznie zapraszam.

Agnieszka S.

12 myśli do „Czas na Misterium”

 1. Agnieszko niestety nie będę mogła się wybrać na Misterium w najbliższą niedziele z uwagi na pracę ale bardzo dziękuję za to zaproszenie 🙂
  Robicie wielkie dzieło!
  Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

 2. W ubiegłym roku przeżywałam Misterium Wojenne wspólnie z innymi Dzielnymi Niewiastami – piękny czas 🙂
  „Donoszę cichutko” – mam już bilet na Misterium pt. ” Ja Was posyłam”.
  JP – zgadzam się z Tobą – Grupa Teatralna „Misterium” – tworzy wielkie dzieło!
  Agnieszko o walecznym Sercu – dziękuję pięknie za zaproszenie 🙂

  1. Kochana Irenko!! Ciebie – niesłychanie dzielnej i odważnej Niewiasty nie mogłoby zabraknąć na kolejnej „sztuce” Grupy Misterium 😉 Z góry dziękuję za Twój poświęcony czas i obecność i życzę niezapomnianych wrażeń 🙂

   Ps. Misterium Wojenne wg scenariusza i w reżyserii p.Marcina Kobierskiego (aktor krakowskiego teatru „Bagatela”) w którym, również brałam udział, pozostanie na długo w mojej pamięci..

   Ps.2 Dziękuję również Irenko Tobie oraz Krysi i Eluni za wspólne rozpoczęcie przeżywania i rozważania Misterium Męki Pańskiej na Scenie Salezjańskiej w Krakowie na ul.Tynieckiej 39 (scenariusz i reżyseria j.w. czyli Marcin Kobierski 😉 Od soboty czas na Myślenice 🙂

   1. Dzielna Agnieszko/dziękuje – miło tak o sobie poczytać – to radość 🙂
    Dzięki Tobie – wspólnie z innymi DN (Krysia, Ela) przeżywałam Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie.
    Wypowiedziałaś dwa tajemne słowa – Marcin Kobierski! – nie miałam innego wyboru 😉
    Dla mnie to reżyser z klasą, człowiek skromny i bardzo uzdolniony – wszystkie spektakle w reżyserii p. Kobierskiego – są na najwyższym poziomie – polecam!
    Teraz czas na MYŚLENICE!

    Pozdrawiam z uśmiechem z Krakowa 🙂

    1. cd myśli ….. to miło oczywiście o sobie poczytać ale z mądrością, odwagą i dzielnością – różnie bywa 😉 to modlitwa innych za Nas i Nasza modlitwa – czyni dobro …… dziękuję!

     1. Tak Irenko modlitwa i wspieranie siebie nawzajem w różnych sytuacjach jest bardzo ważne. Ty to wiesz dobrze, bo jesteś tego najlepszym przykładem! I to ja w tym miejscu pozwolę sobie napisać WIELKIE DZIĘKI dla CIEBIE 🙂

      Dziękuję również za Twój udział w dzisiejszym przeżywaniu Misterium w Myślenicach 🙂 Dałaś radę i jeszcze przywiozłaś nowe, piękne towarzyszki 😉

      Chwała Panu 🙂

    2. Zgadzam się z powyższym Irenko – pięknie to ujęłaś 🙂
     Teraz czekam na Twoje wrażenia z Misterium w Myślenicach oraz odbiór kunsztu pracy reżyserkiej pana Piotra Piechy 😉

     Pozdrawiam wieczorową porą

     1. W trakcie spektaklu doświadczyłam wzruszenia – ja tam byłam z Jezusem ….

      Rekomendacja – pan Piotr Piecha jako reżyser i Grupa Teatralna MISTERIUM – stworzyli wielkie Dzieło Ewangelizacyjne!
      Dla aktorów – odgrywających poszczególne role: Jezusa, Apostołów, Niewiasty (jedną z Nich była Agnieszka), Dobrego Łotra i innych – WIELKI UKŁON I MOJE GRATULACJE!

      Dziękuję Agnieszka za wspólnie spędzony czas 🙂

 3. Misterium z u. r. urzekło mnie, było naprawdę świetnie zagrane, a nasza Agnieszka wspaniale wykreowała swoją rolę. Sprawdziła się też w roli gospodyni. Same Myślenice też urzekły mnie i to że kulturę na wysokim poziomie można tworzyć wszędzie, to zależy od konkretnych ludzi.

 4. Szkoda ze mnie nie bylo 8 niestety nie dam rady w tych terminach nadodatek samej nie jest fajnie tak jechac..😢 8 za pozne godziny dla samotnej..do 17 jestem jeszćze w sanatorium 19 mam imieniny cioci Jozefy mam juz. Zaproszenie 24 mam tomografie komputerowa..zostaje 26 niedziela ale sa niedobre dla mnie godziny…😢boje sie tak pozno sama wracac..pozdrawiam Cie Aga..

 5. Mi również udało się w końcu dotrzeć na Misterium w Myślenicach 🙂
  Agnieszko pięknie zagrałaś swoją rolę.
  Zresztą wszyscy aktorzy wczuli się w swoje role niczym profesjonaliści (a już Pan Jezus i Judasz – rewelacja!).
  Niezapomniane wrażenia!
  Samo miasteczko Myślenice też bardzo mi się podobało.
  Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *