Anioły w Krakowie

Kwietniowe spotkanie Dzielnych Niewiast JUNIOR w Krakowie miało nietypowy lecz iście anielski  przebieg. To właśnie Anioły były przewodnim tematem, a gościem honorowym spotkania pani Ewa Stadtmuller autorka książek, wierszy dla dzieci głównie  o tematyce anielskiej i nie tylko. Zmiana w schemacie dnia polegała na tym, iż po mszy świętej i poczęstunku odbył się wspólny warsztat z konferencją dla wszystkich juniorek i ich mam ( nie zabrakło też ojców i babci ) pt „Aniele Boże stróżu mój”.

Eucharystia była odprawiana przez ojca Pawła w asyście dwóch kleryków ze zgromadzenia Redemptorystów, Ireneusza i Maxa. Tematem homilii był „przyjaciel”, jego rola w naszym życiu, relacje i dzielenie się. Na pytania ojca o znaczenie przyjaciela padały różne odpowiedzi np. że przyjaciel pociesza, podnosi na duchu, przebacza, dzieli się przez cierpienie i współczucie.

O swoim przyjacielu Tomku, z którym rozumie się bez słów dał świadectwo kleryk Ireneusz. Kleryk Max opowiedział o swojej przyjaźni z Jezusem, który powołał go do kapłaństwa.

Warsztat rozpoczął się od modlitwy z książki pani Ewy „A jak Anioł” a następnie były czytane bajki m.in. o Archaniele Michale oraz Rafale. Czytanie wiersza do „Anioła przyjaźni” z książeczki „Niech Cię prowadzą dobre anioły” było ze specjalną dedykacją dla ojca Pawła.

Usiądź przy mym ogniu, usiądź w mym fotelu,

niech odetchnę z ulgą:  jesteś, przyjacielu.

Podzielisz strapienia moje na połowę,

pomnożysz radości, uspokoisz głowę

pełną trudnych myśli, pytań i rozterek…

Jak dobrze pogadać chwilę z przyjacielem,

Jak dobrze herbatą wspólnie się uraczyć,

Jak dobrze w milczeniu na siebie popatrzeć,

słysząc w głębi serca cichy refren ten:

ja wiem, że ty wiesz,

ty wiesz, że ja wiem.

Wykład o przyjaciołach  poprowadził również kleryk Irek. Mówił o naszych aniołach jako posłańcach, że każdy z nas ma swojego anioła i sam Pan Bóg mówi do nas właśnie przez nich. Wyjaśniał kim są aniołowie i jakie spełniają zadania. Wspólnie również pośpiewaliśmy sobie, że: „Taki mały, taki duży może świętym być (..)”

Na końcu warsztatu przyszedł czas na świadectwa – dzielenie się doświadczeniami z „anielskimi przygodami”. Chętnych było bez liku.. Jednakże czas uciekał nieubłaganie i nadeszła pora na zdobycie autografu z dedykacją do książeczek od samej autorki – pani Ewy. Po kolacji i podsumowaniu wydarzeń dnia zadowoleni uczestnicy z anielskimi uśmiechami na ustach i swoimi aniołami stróżami udali się w drogę do domów.

Dziękuję wszystkim Aniołom za wspólnie spędzony czas 🙂 do następnego spotkania 😉

Agnieszka i Irena

Na koniec jeszcze kilka relacji samych uczestniczek po spotkaniu:

Bardzo dziękuję za zorganizowanie spotkania Dzielne Niewiasty Junior.
Byłam wraz z córką. Cieszę się, że mogłam z nią spędzić czas. Dzięki takiemu
spotkaniu czuję, że pokazuję jej wartości jakie są dla mnie ważne.
Spotkanie było kilkutorowe – eucharystia, a na niej piękne i przepełniające
serce śpiewy, spotkanie dla wszystkich o Aniołach z p. Ewą, a także
możliwość rozmów z innymi mamami, a także rozmowy dziewczynek między sobą. Najważniejsze było dla mnie to, że moja córka dobrze się czuła, porozmawiała z równolatką i
pytała kiedy będzie kolejne spotkanie.

DN Junior to coś na co warto pojechać. Zajęcia zwykle prowadzone w grupach wiekowych, 2 kwietnia były inne. Od najmniejszych, przez młodzież, po starszych. Tematem były anioły, a warsztaty prowadziła pani Ewa Stadtmuller. Dużo osób głosiło świadectwa, jednakże najbardziej wzruszyło mnie świadectwo męża pani Ewy, kiedy podszedł do niej i patrząc w oczy wyrecytował wiersz jej autorstwa.

Karolina

Córka wyznała mi: „Lubię kazania dla dzieci i kiedy mogę się zgłaszać. Najbardziej mi się podobało spotkanie z Panią poetką. Dlatego że były książeczki i że Pani Ewa czytała wiersze o aniołach. Miła była kolacja, podobał mi się cały poczęstunek w sali”.

Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego czasu dla nas. Temat był świetny dla niewiast w każdym wieku. A Pani Ewa, tryskająca energią i radością, potrafiła skupić na sobie uwagę wszystkich. Warsztaty miały wiele interesujących płaszczyzn – poprzez zgłębienie tajemnic anielskich jako zagadnienia teologicznego, do działania Boga w naszym życiu, od interpretacji poetyckiej do spotkania z żywym twórcą, od doświadczeń życiowych starszych kobiet po doświadczenie dorastania do kobiecości przez dziewczynki. Pozostaje w nas błogość po uświadomieniu sobie, że istnieją przestrzenie, w które można wkroczyć i czuje się, że zawsze było tam dla nas miejsce.

Dziękuję za wspaniałą pracę

Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *