Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dzielne Niewiasty Kraków

Kwiecień 1

Zapraszamy na kwietniowe spotkanie Dzielnych Niewiast do Krakowa.

Spotkania Dzielnych Niewiast są otwarte dla pań każdego wieku i stanu.

Sobota 1 kwietnia

Plan spotkania

Od 7:45 czynna jest recepcja

8:00 – Różaniec (w kaplicy).

8.00 – 9.00 – Możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania i pokuty

9:00 – Rozpoczęcie, nawiązanie wspólnoty

9:30 – 12:30 – Warsztaty

13:00 – Obiad

14.00 – Modlitwa uwielbienie

14:30 –  Msza Święta – o. Paweł Drobot CSsR

15.45 – Konferencja – „Rachab. Kobieta wiary”, o. Paweł Drobot CSsR

16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi, rozmowy

17.30 – Grupy dzielenia

18.00 – Podsumowanie

Tematy warsztatów

I. Florystyka

Warsztaty florystyczne 1 kwietnia będą poświęcone ciekawym dekoracjom roślinnym na stół wielkanocny, tworzonym przy zastosowaniu nietypowych technik. Osoby zainteresowanie proszone są o przyniesienie rękawiczek (będziemy pracować z brudzącym materiałem) oraz zwykłej  szklanki bez uszka lub niskiej buteleczki np. po soku typu Kubuś;.

Prowadzi:  Monika Kudłacz –  florystka, posiadająca uprawnienia sędziego międzynarodowego, wicemistrzyni Polski 2012. W latach 2009-2015 współtworzyła pracownię florystyczną City Flowers w Krakowie. Żywo uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy szkoląc się, prowadząc pokazy, pracując w komisjach sędziowskich, asystując polskim reprezentantom na Eurofleurs. Poza florystyką jest uzależniona od podróży z plecakiem i eksperymentów kulinarnych. Jak sama mówi: „odkąd kwiaty zakwitły w moim życiu pierwszemu nałogowi oddaję się sporadycznie, natomiast drugiemu codziennie”.

II. Bibliodrama – „Słowo Boże mnie porusza”- Brak miejsc na te warsztaty

„Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo.” (J 5,39)

Czym jest skrutacja? Scrutatio ( łac. badanie ) to metoda czytania Biblii z wykorzystaniem odnośników biblijnych, zgodnie z zasadą „Pismo wyjaśnia samo siebie”.

Podczas tego warsztatu, jego uczestniczki poznają praktyczne sposoby skrutacji i będą mogły wziąć udział  w bibliodramie.

Prowadzi:  Ewa Fus-Kubacka 
- socjoterapeuta, nauczyciel, doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat trenera profilaktyki Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Mediator, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” (rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl), asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej (podyplomowe studia Opieki Duszpasterskiej, UP JPII). Mężatka, dwoje dzieci.

III. Ergonomia na co dzień czyli zadbaj o swój kręgosłup

Część teoretyczna. Najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Znaczenie prawidłowego siedzenia oraz stania. Korzystne i niekorzystne formy aktywności ruchowej.  Najlepsze pozycje ułożeniowe podczas snu.

Część praktyczna. Ułożenie ciała podczas siedzenia i stania. Ćwiczenia poprawiające stabilność kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśni odpowiadających za prawidłową postawę.

Prowadzi: Agnieszka Bogunia- fizjoterapeutka z trzynastoletnim doświadczeniem. Ukończyła Studium Fizjoterapii, Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wiele kursów specjalistycznych (w tym międzynarodowych) zakończonych egzaminami uwierzytelniającymi. Przez 9 lat asystent Kliniki Rehabilitacji Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Pracuje z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz z dziećmi ze skoliozą.

Regulamin spotkań>>>
Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Szczegóły

Data:
Kwiecień 1

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska