Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dzielne Niewiasty Kraków

Czerwiec 3

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie Dzielnych Niewiast do Krakowa.

Spotkania Dzielnych Niewiast są otwarte dla pań każdego wieku i stanu.

Sobota 3 czerwca

Plan spotkania

Od 7:45 czynna jest recepcja

8:00 – Różaniec (w kaplicy).

8.00 – 9.00 – Możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania i pokuty

9:00 – Rozpoczęcie, nawiązanie wspólnoty

9:30 – 12:30 – Warsztaty

13:00 – Obiad

14.00 – Modlitwa uwielbienie

14:30 –  Msza Święta – o. Paweł Drobot CSsR

15.45 – Konferencja – o. Paweł Drobot CSsR

16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi, rozmowy

17.30 – Grupy dzielenia

18.00 – Podsumowanie

Tematy warsztatów

I. Taniec uwielbienia

„Człowiek jest Słowem, gdy tańczy – przemawia i wypowiada siebie”. Taniec jest „swego rodzaju pomostem prowadzącym do doświadczenia religijnego” (św. Jan Paweł II). To forma sztuki, w którą człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało, dusza i umysł. Warsztaty będą okazją, by doświadczyć spotkania z Bogiem w tańcu oraz odpowiedzią na wezwanie psalmisty by „tańcem wielbić Go!” Dzięki integracji wszystkich trzech wymiarów człowieka tj. psychiki, naszej fizyczności i ducha, taniec ożywia wiarę i sprawia, że modlitwa staje się dużo bardziej autentyczna. Czerwiec jest miesiącem poświęconym Sercu Jezusa. Tańce, których nauczymy się podczas warsztatów, pomogą nam wejść w tajemnicę Otwartego Serca Boga, odnaleźć w Nim swoje miejsce, odpoczynek i uzdrowienie, by potem wyjść do świata i głosić Jego Miłość. Aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności czy przygotowania tanecznego. Wystarczy otwarte serce i pragnienie chwalenia Boga całą sobą. Warto zabrać ze sobą wygodne obuwie oraz strój niekrępujący ruchów.

Prowadzi – s. Anna Musiał rscj, siostra ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur,  www.siostry-sc.pl ). Od 2009 roku jej pasją jest modlitwa uwielbienia Boga tańcem. Wielokrotnie prowadziła weekendowe warsztaty i rekolekcje połączonez taką formą modlitwy. Zdjęcia i krótkie filmy z takich spotkań można obejrzeć na stronie internetowej: www.wielbienietancem.pl

II. Spacer po Krakowie – śladami świętych kobiet

Zapraszamy na spacer po Krakowie śladami bardziej i mniej znanych wizerunków Maryi oraz śladami świętych kobiet związanych z tym miastem.

Prowadzi: Marzena Banduła absolwentka historii UJ oraz studiów podyplomowych z wiedzy o kulturze i wiedzy o społeczeństwie; od 2000 roku jest licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie; działa w Stowarzyszeniu Przewodników i Popularyzatorów Wiedzy o Krakowie; pracuje też w ZSG  Nr 2 w Krakowie jako nauczyciel historii.

III. Bibliodrama – „Słowo Boże mnie porusza”

„Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo.” (J 5,39)Czym jest skrutacja? Scrutatio ( łac. badanie ) to metoda czytania Biblii z wykorzystaniem odnośników biblijnych, zgodnie z zasadą „Pismo wyjaśnia samo siebie”.Podczas tego warsztatu, jego uczestniczki poznają praktyczne sposoby skrutacji i będą mogły wziąć udział  w bibliodramie.

Prowadzi:  Ewa Fus-Kubacka 
- socjoterapeuta, nauczyciel, doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat trenera profilaktyki Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Mediator, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” (rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl), asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej (podyplomowe studia Opieki Duszpasterskiej, UP JPII). Mężatka, dwoje dzieci.

Regulamin spotkań>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Szczegóły

Data:
Czerwiec 3
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska