Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzielne Niewiasty Junior w Krakowie

Kwiecień 2 g. 13:00 - 18:00

Zapraszamy na spotkanie DN Junior do Krakowa.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DN Junior, które odbędzie się w Krakowie 02 kwietnia. Koordynatorem spotkań DN Junior jest Małgorzata Kudłacz, opiekunem duchowym o. Paweł Drobot CSsR.

Tym razem spotkanie będzie miało inny charakter. Będą w nim uczestniczyły wszystkie Dzielne Juniorki  wraz z Mamami, a wszystko to w temacie człowieka i Świętych Aniołów. Przyświeca nam wezwanie Jana Pawła II „Trzeba abyśmy tę naszą wiarę włączali w prawdę o aniołach, skoro Bóg nam ich dał jako opiekunów i stróżów, żebyśmy szukali ich opieki i pomocy. Jest to szczególnie ważne dla umysłowości współczesnej, która jakby zagubiła tę prawdę o stworzeniu niewidzialnym, o świecie czystych duchów stworzonych przez Boga. Jest to szczególnie ważne dla nas, którzy się w tej mentalności poruszamy.”

Naszym gościem  w tym dniu będzie autorka wielu pięknych utworów o aniołach, cennych dla dzieci, młodzieży i dorosłych –  Ewa Stadtmuller  (więcej o Autorce niżej). Pani Ewa będzie dzieliła się swoimi przemyśleniami  z uczestniczkami spotkania , a ojciec opowie nam o aniołach w Biblii. Będzie też możliwy mini warsztat w temacie Aniołów dla wszystkich.

Mamy nadzieję, że wszyscy razem w radości będziemy tworzyć to spotkanie angażując  własną aktywność  i że musi się ono udać, skoro reżyserami tego spotkania będą ludzie wraz z ich Aniołami StróżamiJ

Ewa Stadtmuller  ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na WSP (dzisiejszy UP) w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1995 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”.
Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki takie jak: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga”, czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”.

W 2003 roku została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę „A – jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008.

O życiu pisze tak:  „Ciągle mnie zachwyca, dziwi, bawi, fascynuje… bywa, że mam go dość, ale już za chwilę jestem gotowa powtórzyć za autorem „Dezyderaty” : „przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach, jest to piękny świat, jest to piękny świat!”

Program spotkania

Od 13 czynna jest recepcja.

13:30 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek (prosimy o punktualne przybycie)

14:00 – Eucharystia – o. Paweł Drobot CSsR

15:00 – Czas na ciastko, herbatę, kawę, napoje

15:30 – 17:30 – Spotkanie/warsztaty  z Ewą Stadtmuller dla dziewczynek  i mam

17:30 – Kolacja i podsumowanie dnia

Próba muzyczna  w godzinach  od 13 do 14.
Napoje na spotkaniu są zapewnione. Ciastka, owoce, sałatki przynosimy we własnym zakresie.

Koszt uczestnictwa: warsztaty 15 zł od osoby /warsztat + kolacja/

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe, można je dokonywać telefonicznie lub emailem na adres: makud@wp.pl ; tel. 693 470 070

Szczegóły

Data:
Kwiecień 2
Czas:
13:00 - 18:00

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska
+ Google Map