Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzielne Niewiasty Junior w Krakowie

Marzec 17 g. 13:00 - 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie DN Junior, które odbędzie się w Krakowie 17 marca tym razem w sobotę. Koordynatorem spotkań DN Junior jest Małgorzata Kudłacz (kontakt: makud@wp.pl), opiekunem duchowym o. Paweł Drobot CSsR.

I Grupa (5-8 lat)

Najmłodszą grupę zapraszamy na spotkanie   z Moniką Kudłacz : Wiosenne sianie, pączkowanie, rozkwitanie czyli przygotowujemy sią do święta Wielkiejnocy. Na tych warsztatach pod lupę weźmiemy trochę nasion, cebul i gałęzi. Dowiemy się co w nich drzemie i jak to coś obudzić. A po powrocie do domu ciąg dalszy samodzielnych już warsztatów – pielęgnacja i obserwacja!

II grupa (9-12 lat)

Temat:”Jak żyć w przyjaźni ze sobą i z innymi?”. Na spotkaniu zastanowimy się co pomaga nam dobrze poczuć się we własnej skórze, czyli :

wzmacnianie poczucia własnej wartości u dziewcząt (mówienie o pozytywach zamiast krytyki); docenianie  kobiecych cech (zamiast naśladowania chłopców); okazywanie szacunku (kiedy nas traktują z szacunkiem, kiedy my innych traktujemy z szacunkiem); nauka odróżniania tego, co jest cenne od fałszywych wzorców (pieniądze, ubrania, gadżety, kryteria urody); dobre relacje z innymi; słowa klucze: proszę, przepraszam, dziękuję.

Aby zbudować dobre relacje z innymi trzeba poznać kilka zasad rozmawiania i zachowania:  Najpierw słuchaj – potem gadaj, nie kłóć się lecz opowiadaj! Nim ocenisz – najpierw zrozum ; po to Pan Bóg dał ci rozum. Nie chowaj urazy – przebacz tysiąc razy.

Grupa III (12-17 lat)

Warsztaty poprowadzi Beata Mądry. Po prezentacji bł. Chiary Lubich spróbujemy zrobić kosztorys życia z zadaniami praktycznymi / np. ile kosztuje 1 sms/ . Porozmawiamy o tym ile warta jest Twoja młodość, ile kosztuje samodzielność. Zakończymy quizem z nagrodami.

Dla rodziców warsztat poprowadzi Katarzyna Gucwa-Zielińska na temat „Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy?” (Część II). W ramach spotkania spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Kiedy prowadzić trudne rozmowy?, Czy w każdym wieku można rozmawiać o wszystkim?, Kto ma rozmawiać; mama, tata czy razem? Czy zaczynać samemu czy czekać aż dziecko przyjdzie? i pewnie jeszcze wiele innych pytań pojawi się nam w trakcie rozmów:)

Katarzyna Gucwa-Zielińska jest pedagogiem, nauczycielem i wychowawcą. Od dwudziestu lat pracuje w szkole i uczy między innymi wychowania do życia w rodzinie. Od 5 lat zajmuje się również tutoringiem rozwojowo-wychowawczym młodzieży. Jest też realizatorem programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

Program spotkania

14.30 – Rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek ; czas na ciastko, herbatę, kawę, napoje

15:00 – 17:00 – warsztaty dla dziewczynek  i rodziców

17:00 – Eucharystia –

18:00 – podsumowanie i kolacja

próba muzyczna   w godzinach  od 14.30 do  15

Napoje na spotkaniu są zapewnione. Ciastka, owoce, sałatki przynosimy we własnym zakresie.

Koszt uczestnictwa: warsztaty 15 zł od osoby / warsztat + kolacja /

Więcej informacji udziela Małgorzata Kudłacz  : makud@wp.pl  tel. 693 470 070

 

Szczegóły

Data:
Marzec 17
Czas:
13:00 - 18:00
Wydarzenie Category:

Organizator

DN Kraków
Telefon:
515 660 125
Email:
krakow.dn@gmail.com

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Polska
+ Google Map